СЕСІЯ РАЙРАДИ: область забрала гроші у дітей, пункти прийому металобрухту …законні, районне радіо ще жевріє

0
44

Відбулася 25 сесія районної ради 7 скликання, яка пройшла у «гарячих»дебатах.

Недофінансовані освіта та медицина

Всього розглянули 37 питань, найголовніше з них – бюджетне. Наприкінці січня 2018 року на сесії Запорізької обласної ради прийняте рішення зменшити на 12 470 900 гривень обсяг додаткової дотації Пологівському району, яка передбачалася на районні заклади охорони здоров’я та освіти.

У результаті виникла гостра незабезпеченість цих галузей, районна рада змушена  вносити зміни до

районного бюджету з метою його збалансування та зменшення раніше затверджених асигнувань:

– на оплату енергоносіїв закладів охорони здоров’я та освіти;

– на виплату стимулюючих надбавок працівникам бюджетної сфери;

– на забезпечення харчування учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл;

– на здійснення підвезення школярів тощо.

Після аналізу в районному бюджеті не вистачає коштів на вирішення нагальних проблем у сумі 36 009 000 грн.

Відповідне звернення до голови облдержадміністрації, голови обласної ради, депутата від нашого округу Вадима Кривохатька прийняли на сесії районної ради. У зверненні депутати Пологівської районної ради пропонують скасувати рішення Запорізької облради та повернути бюджету  Пологівського району додаткову дотацію на утримання закладів охорони здоров’я та освіти в сумі 12 470 900 грн. Депутати також затвердили аналогічне звернення і до прем’єрміністра України В.Б.Гройсмана.

Враховуючи складну ситуацію, що утворилася з фінансуванням освіти та медицини, депутати районної ради своїм рішенням розподілили вільний залишок коштів загального фонду районного бюджету, який утворився станом на 01.01.2018 року у сумі 6 500 000 грн., на відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації для забезпечення оплати праці, оплати за теплопостачання, водопостачання та водовідведення, оплату за електроенергію та природний газ на І квартал 2018 року.

Нема начальника –нема порядку

На цій сесії  заслухали звіт О.М.Кузьменка, керівника Токмацької місцевої прокуратури, про результати діяльності цього відомства на території Пологівського району. Після доповіді важливе питання порушив депутат районної ради Василь Тимошенко: «Доки в Пологах працюватимуть пункти прийому металобрухту? Всім відомо, що майже весь метал, який приймається – крадений? Чому до цього нікому немає діла?».

Поліція надсилає лише відписки. На звернення депутата щодо роботи таких пунктів надійшла відповідь т.в.о начальника Пологівського відділу поліції Олександра Устименка: станом на 1 лютого 2018 року на території Пологівського району діяльність незаконних операцій з металобрухтом не здійснюється. Проводиться подальше відпрацювання. «Але ж у Пологах працює кілька таких пунктів, достеменно відомо, що у жодного з них немає відповідних дозволів, так чому вони працюють і надалі? Чому поліція бездіяльна?», – задав скоріше риторичні питання депутат.

Присутні попросили прокурора внести клопотання, щоб якнайшвидше до Пологівського відділу поліції призначили начальника. Вже більше року там немає керівника і, відповідно, робота поліції стала набагато гіршою, ніж раніше.

За чий кошт пільговий проїзд?

Не менш бурхливо обговорювали питання компенсації за проїзд жителів Пологівського району. З кожним роком витрати зростають, з районного бюджету змушені виділяти величезні суми на компенсацію вартості проїзду пільговикам. Причому, хоч і провели два дослідження, достеменно невідомо, скільки пільговиків їздить із сіл до Поліг, і чи дійсно ці люди користуються пільгами. Багато селян стверджують, що платять, як і платили, а гроші з бюджету виділяють чималі. Тому голові районної ради запропонували звернутися за порадою до влади сусіднього Оріхівського району, задля вивчення досвіду цієї території, там вже давно ввели електронні квитки, вартість проїзду пільговиків компенсується по факту.

Проводове чи FM – яке радіо слухатимуть пологівці?

Вирішувалася доля проводового радіо в Пологах. Про своє бачення подальшого існування цього комунального підприємства прозвітувала його керівник Тетяна Чепель. Жінка сказала, що на сьогоднішній день у Пологівському районі приблизно 1100 радіоточок, приблизно 800 – у місті і трохи більше 300 у всіх селах Пологівського району. Лише 300!!! Це приблизно по 30 радіоточок на кожну сільську раду. Чи є сенс у подальшому існуванні проводового радіо, якщо його далі нікому буде слухати? Таке враження, що проводове радіо свідомо знищується «Укртелекомом», за останні кілька місяців  відремонтовано лише 6 радіоточок на весь район.

Депутати наголосили на тому, що в такому вигляді, яким на сьогодні є місцеве радіомовлення, воно існувати не може. Комунальне підприємство, яке створювалося з метою прибутку, за 2017 рік отримало лише близько десяти замовлень на свої послуги від населення. Грошей на зарплату директору і бухгалтеру із районного бюджету не виділено, оскільки ліцензія на мовлення відсутня.

Як стверджує Тетяна Чепель, в подальшому діяльність районного радіомовлення планується розширити шляхом перетворення у мовлення територіальних громад, до фінансування реорганізованого радіо планується залучати громади, які будуть створені в майбутньому. (Мовлення громад на основі малопотужного FM-мовлення, враховуючи те, що проводове радіомовлення майже знищене, може охопити радіосигналом  території малих населених пунктів, і це вирішить питання оповіщення населення по всій території району – ред.). Для того, щоб втілити в життя всі плани і успішно реорганізувати проводове радіо в FM, потрібно отримати відповідну ліцензію, придбати професійне обладнання, встановити малопотужний передавач та набрати необхідний штат. Депутати дали доручення директору КП «Пологівське радіомовлення» прорахувати, яка потреба у подальшому фінансуванні під час перетворення на FM-радіо. Домовилися на наступній сесії заслухати певний бізнес-план цього радіо та остаточно вирішити подальшу долю районного радіомовлення.

Ірина Лісова.

Фото автора.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут