Обездолені гуляйпільці вирушають до Поліг за тарілкою борщу

1
54

Не так давно у соцмережах прозвучало питання: «А чи годують у Гуляйполі безхатченків»? Та безкоштовні обіди рятують від голоду не лише їх. Окрім людей зазначеної категорії, соціальної допомоги та підтримки потребують ті, хто звільнився з місць позбавлення волі.

У територіальному центрі соціального обслуговування Гуляйпільської міськради повідомили, що гарячими обідами безхатченків не годують. Адже проблеми напливу бездомних у місті не існує. Директор терцентру Юлія Скрипак зазначила, що реєстрацією людей цієї категорії у нашому місті займається управління соціального захисту населення. Також повідомила, що трапляються поодинокі випадки, коли бездомним потрібна допомога. Але їх вдається у короткий термін оформити у будинки-інтернати. А ось наявність гарячих безкоштовних обідів у сусідніх Пологах пояснила розміщенням у межі міста залізничного вокзалу, а отже – великого потоку безхатченків.

Як розповіла директор територіального центру соціального обслуговування Тетяна Терен, у Пологівському районі вже багато років діє структурний підрозділ установи: служба обліку безпритульних громадян. Так, у 2017 році працівники її виявили 26 безхатченків. Найменше їх було у 2010 році – 16 осіб, а найбільше – у 2012 та 2013 роках: по 83 особи. Маючи багаторічний досвід, працівники служби вже налагодили контакт із безхатченками. Гаряче харчування здійснюється за рахунок обласної програми соціального захисту бездомних громадян, осіб, звільнених з місць позбавлення волі, та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах. Також у районі діє аналогічна обласній програма, яка стосується забезпечення допомогою безхатченків, безпритульних дітей та громадян, звільнених з місць позбавлення волі. Щорічно особи із зазначених категорій отримують у терцентрі соціального обслуговування Пологівської райради продуктові та санітарно-гігієнічні набори, до яких входять: рушник, туалетний папір, зубна паста та зубна щітка, мило, шампунь від педикульозу, засіб від комарів.  Продуктові набори складаються із консервів, тушонки, печива, мівіни, цукру і чаю. Також у відділенні з організації грошової та натуральної допомоги безхатченки й особи, звільнені з місць позбавлення волі можуть за гострої необхідності отримати взуття, одяг та продукти харчування. Існує також грошова допомога на соціально-побутові потреби, як, скажімо, на оформлення документів та лікування.

– Ми співпрацюємо з лікарнею та місцевим кафе, де замовляємо їжу для гарячих обідів, а в лікарні допомагаємо з наданням  медичної допомоги безхатченкам, якщо треба – поміщаємо до боксу інфекційного відділення на час надзвичайних ситуацій, зокрема, сильних морозів, та проведення санітарно-гігієнічних процедур, – зазначає Тетяна Миколаївна. – До нас нещодавно звернувся чоловік,  який скаржився, що його дістали воші, й просив допомогти. Ми видали йому шампунь від педикульозу та одяг. Завдяки нашим домовленостям з лікарнею чоловік мав змогу помити голову у медзакладі та привести себе до ладу. Цей нескладний випадок, з огляду на простоту розв’язання проблеми, один з багатьох, які доводиться вирішувати. Можу сказати одне – шкода людей, які опинились у таких життєвих обставинах, адже вони також заслуговують на підтримку. Та хотілося, щоб хтось із безхатченків виявив у собі сили й бажання піднятись бодай на один соціальний щабель вище. Але, нажаль, спостерігається зворотне. Люди, які вели аморальний спосіб життя, пиячили, позбавляються останнього…

Що стосується гарячих обідів, то їх отримують не лише жителі Пологівського району. До терцентру інколи приїжджають і гуляйпільці, і більмаківці. Сьогодні там безкоштовно харчується  в середньому 17 осіб. Приблизна вартість гарячого обіду – 20 грн. Щовівторка та щочетверга о 12.00 в одноразовому посуді безхатченкам видаються борщ, ковбаса, каша, хліб та чай. Дехто забирає обіди з собою. Обов’язкова умова отримання гарячих обідів – наявність флюорографії. Тож безхатченки її дотримуються.

Люди, які опинились у соціальній ямі, потребують лише одного – сприйняття їх існування. Тож, при можливості, безхатченкам та тим, хто вже звільнений з місць позбавлення волі, можна передати одяг. Для того, аби це зробити, у Пологах слід звернутись за адресою: вул. Чеберка, 23. Також є можливість отримати консультацію за номером гарячої телефонної лінії (06165) 2-36-50.

Джерело: Голос Гуляйпілля. 

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут