Депутат Пологівської районної ради вимагає від прокуратури взяти під варту вбивцю

9
132


Півроку тому до депутата Пологівської районної ради, правозахисника Вячеслава Колесникова з останньою надією звернувся житель села Чапаєвки Петро Даниленко. Він розповів про кричущий випадок, що стався в його родині. Його пасинок Сергій Павшок зійшовся з жінкою, жили, як всі, він працював, щоб забезпечити родину. Але одного дня – 31 травня 2014 року, повернувшись з роботи, застав дружину з коханцем.

 

Судячи з матеріалів кримінальної справи, в результаті «розбору польотів» та споживання алкоголю, місцевий житель Сергій Мотика забив чоловіка своєї коханки до смерті. При цьому правоохоронців сповістили про трагедію лише після того, як старанно прибрали на місці злочину.

Суд першої інстанції приговорив вбивцю до 9 років позбавлення волі, проте апеляційний суд через помилки прокурорів, скасував рішення суду й повернув матеріали справи на дорозслідування. У 2016 році місцевий суд знову визнав підозрюваного винним у вчиненні вбивства, адже про це свідчать всі докази та показання свідків, але апеляційний суд знову скасував рішення суду першої інстанції та повернув на дорозслідування. Тут вже навіть людині, яка не має юридичної освіти, зрозуміло, що просто йде затягування справи та відпрацьовуються певні домовленості підозрюваного та правоохоронців.

Минуло 4 роки, але вбивця досі гуляє на волі. Мало того, він відверто сміється в очі батькові вбитого ним хлопця і навіть погрожує, радить ретельніше оглядатися довкола, бо й з ним в один момент може щось статися. Він також погрожує свідкам. Враховуючи, що справа повернулася в районний суд вже втретє, на допит знову викликають одних і тих же свідків, люди просто бояться за своє життя, адже за ці 4 роки вбивцю навіть під варту не взяли, він розгулює на свободі і робить, що хоче.

Обов’язок прокурора – просити суд на час проведення слідства взяти під варту підозрюваного. Тим більше, що мова йде не про хуліганство чи пограбування, а про жорстоке вбивство.

Минулої п’ятниці під час позачергової сесії Пологівської районної ради Вячеслав Колесников, як депутат, поставив пряме питання прокурору Токмацької місцевої прокуратури Олександру Кузьменку, чому він не володіє цією ситуацією та чому злочинець четвертий рік гуляє на волі. У свою чергу Олександр Кузьменко запитав депутата, чому адвокат не подав клопотання про те, щоб підозрюваного взяли під варту?

– Саме прокурор зобов’язаний подати клопотання про те, щоб взяти під варту підозрюваного. Виникає сумнів в компетентності прокурора, – говорить Вячеслав Колесников. – Я розумію, що в Києві посада генерального прокурора є політичною, і він може не мати належної освіти, але в нас вже був яскравий приклад зі справою пологівського маніяка, коли через таких правоохоронців, як мінімум 11 невинних людей відправили до в’язниці за злочини, які вони не скоювали.

Після неодноразових звернень народного депутата України Сергія Соболєва до Генеральної прокуратури, місцева прокуратура таки внесла клопотання про взяття під варту підозрюваного, але суд його відхилив. Робити щось далі прокурори не стали, відхилив то й відхилив, про оскарження ніхто й не подумав, а вбивця продовжив насолоджуватись свободою.

– Через те, що відбувається, довіра до влади у людей просто зникає. Безкарність породжує вседозволеність, а правоохоронці, не побоюся цього слова, «кришують» таких вбивць, – вважає Вячеслав Колесников. – Я розумію, що Олександр Кузьменко обіймає посаду прокурора лише півроку, тому висловлюю сподівання, що справедливість, нарешті, восторжествує, і люди повірять в те, що за злочином слідує обов’язкове покарання. Саме тому я підготував звернення до Токмацької місцевої прокуратури з вимогою провести перевірку з питань дотримання вимог кримінального процесуального законодавства прокурорами Пологівського відділу Токмацької місцевої прокуратури, які здійснюють процесуальне керівництво у вищезазначеному кримінальному провадженні, взяти під особистий контроль кримінальне провадження, подати до суду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до обвинуваченого.

Іван Людських.

9 КОМЕНТАРІ

 1. Треба підримати людей в боротьбі за справедливість! В першу чергу родичів загиблого, автра статті Івана Людських, депутата Пологівської районної ради, правозахисника Вячеслава Колесникова, та народного депутата України Сергія Соболєва. Земляки, єднаймося у цьому!
  А от чи підтримати політика вищого рівня в бажанні зміцнення майбутньої парламетської команди своїми людьми у майбутній передвиборчій гонці, то вже вирішуйте особисто на прийдешніх виборах – передвиборча гонка не закінчується, вона триває цілодобово!
  Проте, знати деякі факти про багаторазових депутатів, та тих хто готується стати кандитатом в депутати ВР від Пологівського виборчого округу, які напевно не будуть висвітлюватися у їхніх передвиборчих біографіях, електорату не завадить:
  https://skelet-info.org/sergej-sobolev-sekrety-tenevogo-premera/

  • Ей, самозванець – займайся плагіатом в манері, та мові коментарів! Або придбай ліцензію… 😉

 2. Шановна редакція, боюся, що з-за некомпетентності автора у Вас можуть виникнути серйозні проблеми (звісно, якщо фігуранти допису побажають цього). Проблема в тому, що у відповідності до ст. 62 Конституції України особа вважається не винуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
  Тепер, щодо пана В.Колесникова – депутата районної ради від БЮТ. Колегою-юристом я його назвати не можу, так як його професійна кваліфікація, (як видно з допису), на рівні юридичного відділення Василівського радгоспу-технікуму.
  Особисто не випало честі бути з ним знайомим, його особистість можу ідентифікувати виключно з зображень на “бігмордах” де він в компанії корів агітує за українське молоко і мораторій на продаж землі. Зрозуміло, людина готується до народного депутатства, а тому для досягнення цієї мети всі методи годяться. В тому числі і не законні.
  Нагадую, Вам, шановний, що всі посадові особи в Україні (в тому числі і депутати всіх ланок) повинні діяти виключно в спосіб, який передбачений Конституцією і Законами України.
  Хто Вам дав право до вироку суду людину називати злочинцем – вбивцею? По друге, Ви не є учасником кримінального процесу, а тому не маєте права вимагати від прокурора та суду діяти тим чи іншим чином, Ваші вимоги можна розцінити як тиск на органи прокуратури і суд зі всіма витікаючими звідси наслідками. Правда зараз у Державі така ситуація, що довіра до судових і правоохоронних органів у людей критично низька, але це не привід вставляти свої “5 копійок” в справу до якої Ви не маєте жодного відношення, а ні як людина, а ні як депутат тим більше діючи в протизаконий спосіб.
  Від компетентних осіб знаю, що ви “закидали” скаргами (з різних приводів) різні органи влади і управління, в т.ч. і правоохоронні. але як то кажуть “гора народила мишу” – жодна з Ваших скарг чи заяв не була задоволена. Тому впевнений, що Ви вже на низькому виборчому старті “гоните пургу”, що притаманно Вашій політичній силі.

  • Зазвичай друковані, та інтернет видання заздалегіть інформують дописувачів та читачів текстом: “…редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації…” Напевне така інформація є й на ресурсі ПВ. В міжнародному вжитку письмова відмова від відповідальності має назву “дисклеймер”, фігурує в юридичному полі, та набула широкого розповсюдження в цивілізованих країнах. Проте Україна специфічна територія, в тому числі і у сфері судочинства. Навіть ст. 62 Конституції України українські суди можуть трактувати на свій розсуд в залежності від впливу або фінансового стану позивача, чи відповідача…

  • А чого ви так нервуєте? Закони – законами, а справедливість – справедливістю… До речі, здається ви теж, у свій час, були уповноваженою особою по Територіальному виборчому окрузі № 78 від “Блоку Юлії Тимошенко”, який тепер носить назву “Батьківшина” та чиї представники фігурують в статті Івана Людських? А ви його й досі по старій пам’яті БЮТом називаєте… Ще й коментар ніком “Анонім” підписуєте – скромнічаєте!

 3. Я теж колись навчався на юридичному відділенні Василівського радгоспу-технікуму, та розумію, що депутат районної ради не має ніякого відношення до кримінальної справи. А Ви, шановний анонім ображаєте усіх випускників юридичного відділення Василівського радгоспу-технікуму, не важливо де навчався, головне як, є дуже “розумні” і після Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут