Чому 23 лютого – не свято України

12
118

У 2014 році Україна назавжди відмовилася від святкування радянського “Дня захисника Вітчизни” 23 лютого. Мужність і героїзм українських вояків вшановують 14 жовтня, у День захисника України.

14 жовтня  з 2015 року став вихідним днем. Це символічна дата, у цей день святкують Покрову Пресвятої Богородиці – покровительки запорізького козацтва та річницю Української повстанської армії.

А “День захисника Вітчизни” 23 лютого залишився святом у Росії, Білорусі, Таджикистані та Киргизії.

У мережі ж українці організували своєрідний флешмоб – Святкуй свої свята, а не окупанта.

12 КОМЕНТАРІ

 1. це свято відмічали покоління.
  в такому разі варто відмовитися від всього радянського.
  чому олігархи у владі не відмовляються від заводів що були збудовані радянською, чи як хочете, окупаційною владою? влада не язиком чесала б, а перш ніж щось знищувати бодай щось би збудувала.

  • zp, вирішили поділитися роздумами “совка”? Бо треба вже затямити, що заводи і все інше в Україні будувала не влада, а люди, український народ. А те, що підприємства зараз опинилися в руках олігархів, то зовсім інша тема. А від радянських свят, більшість яких виникла через брехню, треба відходити.

   • Это праздник МУЖИКОВ,которые защищали свою РОДИНУ СССР и для них это было не “брехня”.А для других в наше время,кто не мужик,был другой праздник-8 марта.

   • про яку брехню ви говорите, коли покоління (український народ) служили саме в радянській армії, і що все життя відмічали саме 23 лютого?
    у кожного покоління є свої свята. в чому і де брехня?

    і з часом це все відійде само собою. почнуться сприйматися нові ідеали, і нові свята.

    а ті що нічого не роблять для створення чогось конкретного, а лише язиками чешуть щодо змін, і конкретних справ та результатів ніяких задля поліпшення життя УКРАЇНСЬКОГО народу – це не той патріотизм який зараз більшість псевдопатріотів кричать.

    а от якщо дійсно вчитель, і більше ніж 4 роки, мені цікаво яке було викладання стосовно радянських свят 5 років тому і зараз. “отямились” тільки зараз???

    незагорами цю ж тему піднімуть і про 8 березня, і решту свят

   • До учітіля вопрос такий – чого ж український народ ілі люди січас не будують заводи і все інше в Україні, а тільки як власть дасть команду або закриє глаза колхози до фундаминтів розбирають, а заводи до болта розкручують щоб на посьолок дядя Толі здать, ілі будувать розучилися без влади ілі вкрасти у бариг легше бо всіравно все вже приватізіруване?

  • Я взагалі не розуміє чому день “заснування” РККА святкує сучасна Російська Федерація. Ви вже святкуйте або заснування Армії РФ, або якщо вже чіпляєтесь за якусь історичну правопреємність, то чому ж не згадуєте що задовго до того існувала армія Російської імперії (причому доволі потужна і успішна, адже підкорила всю північ Азії), а до того військові формування і дружини Московського царства/князівства/улуса і т.п.?
   Ну і звичайно питання до українців: яким боком Україна до дати поразки Російської РККА під Нарвою та Псковом в 1918р.? Нагадую, в цей час УНР живе власним життям, визнана провідними державами Європи (в т.ч. Німеччиною та Радянською Росією), в УНР давно з перемінним успіхом діє Армія Петлюри, Скоропадського, Болбочана, а маріонетка Леніна Радянська УНР в Харкові ще тільки формується…

 2. Вера-уверенность в невидимом…и не доказать и не опровергнуть…так и “брехня”…но и правда…у каждого своя…и назавжди то не совсем факт…всего лишь предположение…Анекдот в тему…хочешь рассмешить Бога-расскажи о своих планах на завтра…???И влада не назавжди а на время…

 3. Громадяни, стурбовані національним питанням, абсолютно даремно нарікають на день 23 лютого, проголошений у Росії «Днем захисника вітчизни», і вимагають заборони його святкування в Україні. Якраз, навпаки – саме в цей день варто проводити військовий парад у Києві.
  Нагадаю, що в Радянському Союзі 23 лютого було проголошено святковим днем з суто пропагандистською метою як день, коли, начебто, була створена Червона Армія в 1918 році (інший варіант – як день, коли Червона Армія здобула свої перші перемоги під Нарвою та Псковом). Насправді ж 23 лютого 1918 року в ході Першої світової війни німецькі війська зайняли російські міста Нарву та Псков, а загін Червоної Гвардії під керуванням Дибенка без бою покинув позиції й втік. У зв’язку з катастрофічною ситуацією, що склалась для Росії на фронті, Центральний виконавчий комітет Рад робочих, солдатських і селянських депутатів 24 лютого 1918 року о пів на п’яту ночі ухвалив рішення погодитись з принизливими умовами мирного договору, запропонованими німецьким урядом.
  Цей договір – так звана Берестейська мирна угода – був укладений 3 березня 1918 року між представниками Німецької імперії, Австро-Угорської імперії, Османської імперії і Болгарського царства з одного боку та Радянської Росії – з іншого. Відповідно до статті 6 цієї угоди, «Росія зобов’язується негайно укласти мир з Українською Народною Республікою та визнати мирний договір між цією державою та державами Четверного Союзу. Територія України негайно очищується від російських військ і російської Червоної Гвардії. Росія припиняє будь-яку агітацію або пропаганду проти уряд чи громадських установ Української Народної Республіки».
  Тому, насправді, 23 лютого 1918 року в результаті військової перемоги, отриманої союзниками України, з’явились політичні передумови для міжнародного визнання Української Народної Республіки та, бодай, тимчасової зупинки російської агресії. А, відтак, немає жодних історичних підстав позбавляти цей день статусу святкового в Україні.
  Інша річ – з якого дива цей день святкують у Росії? Але відповідь на це запитання лежить в галузі психології загадкової російської душі й чи навряд становить для когось інтерес за межами Російської Федерації.

   • Не будьте занадто категоричним, в де чому “учитель” правий – ураїнський народ, який в той період входив до багатонаціонального радянського народу, дійсно використовувався в часи індустріалізації, а потім під час побудови комунізму в період розвиненого соціалізму, на будівництві заводів і всього іншого як дешева робоча сила, а при перебуванні на наркомівських харчах – як безкоштовна робоча сила.
    http://imperialcommiss.livejournal.com/1631434.html

 4. А хто знає яке свято святкують в Україні один раз у 100 років? День української революції! В тому році було 100 років.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут