Зарплати, пенсії і акциз: що змінилося в Україні з 1 січня

0
24

З 1 січня в Україні почали діяти багато нових норм і законів. Серед найважливіших змін – збільшення мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, зміни у правилах дорожнього руху. Також починає діяти низка змін у пенсійному забезпеченні та змінюються важливі для багатьох ставки акцизів на популярні товари. Окрім того, змінюються правила перетину  нашого кордону  для росіян.

Збільшення зарплат

З 1 січня 2018 року мінімальна зарплата буде підвищена  на 523 гривні і складе 3723 гривні. Під час ухвалення бюджету урядовці пообіцяли, що вже за результатами першого кварталу цього року розмір мінімальної заробітної плати можуть підвищити до 4200 гривень. У міністерстві освіти також заявили, що з січня підвищать зарплату вчителям на чверть.

Підвищення пенсійного страхового стажу

Суттєво збільшується мінімальний необхідний стаж роботи для отримання пенсії за віком – з 15 до 25 років. У майбутньому щороку мінімальний стаж збільшуватиметься на 1 рік. До 2028 року він має сягнути 35 років для чоловіків і 30 років – для жінок. При цьому вік виходу на пенсію залишається незмінним – 60 років. Якщо стаж є меншим за 25, але більшим за 15 років, вийти на пенсію можна буде у 63 роки.

Дорожчають цигарки

Акциз на тютюнові вироби підвищують майже на 30%. У роздрібній торгівлі одна пачка цигарок може подорожчати на 2-7 гривень. З кожним роком у майбутньому акциз буде підвищуватись на 20%, поки не досягне європейського рівня у 90 євро за тисячу цигарок. Зараз в Україні акциз складає приблизно 20 євро за тисячу штук.

Нові правила в’їзду з Росії

З 1 січня громадяни Росії зможуть в’їжджати в Україну тільки за біометричними паспортами або після фіксації біометричних даних на кордоні. Планується, що громадяни Росії матимуть попередньо інформувати про намір в’їхати до України, заповнивши спеціальну форму. А при перетині кордону треба буде пройти біометричну ідентифікацію.

Правила дорожнього руху

В Україні з 1 січня 2018 року в межах населеного пункту можна вести авто зі швидкістю до 50 км/год. Таке рішення ухвалив Кабмін 10 листопада. На сьогоднішній день у переважній більшості країн ЄС дозволена швидкість руху транспортних засобів у населених пунктах становить не більше 50 км/год, а в окремих пунктах – 30 км/год. Таким чином, це нововведення дозволить наблизити національне законодавство до законодавства Європейського Союзу.

Прожитковий мінімум

З 1 січня прожитковий мінімум в Україні зафіксовано на рівні 1,7 тисяч гривень на одну особу. Збільшувати його суму чиновники планують двічі протягом 2018 року.

“Сміттєва культура”

Починаючи з 1 січня українців змусять сортувати сміття за видами матеріалів: органіка, метал, скло, пластик та папір. Для цього на подвір’ях мають стояти окремі контейнери для кожного виду сміття, а сортувати його повинні самі українці.

“Усе це передбачене нормами чинного закону України “Про відходи”. Але постанов з переліком та послідовністю операцій з непотребом досі не створено”, – зазначено на tsn.ua.

Джерело: https://ye.ua/syspilstvo/33731

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут