Юні акули пера: перші кроки в журналістиці – як це було?

0
66

Хто володіє інформацією, той володіє світом! Цю істину журналісти давно знають, а юні пологівські журналісти, які роблять перші проби пера, осягають її на заняттях гуртка «Основи журналістики» у Будинку дитячої та юнацької творчості.

Юні журналісти Антон Волочко, Даринка Марюха, Микита Адлахович і Дар’я Колісник в гостях в редакції “Пологівських вістей”.

Здається, зовсім нещодавно, з вересня 2017 року, там з’явився наш гурток. Минуло лише 4 місяці з початку занять, а нам з юними журналістами вже є що згадати. Це час цікавого спілкування, нових знань, знайомств, вражень, досвіду, відповідальності, драйву і, звичайно, перших публікацій у виданні «Пологівські вісті». Це було круто!

Виставка голубів у Пологах. Журналісти не могли пропустити таку подію!

Варто тільки згадати, скільки позитивних емоцій ми разом з вихованцями отримали, відвідавши виставку голубів, яка відбулася у Пологах у вересні. Тоді і похмура погода не завадила зробити чудовий фоторепортаж, поспілкуватися з господарями і покупцями тваринок і птахів.

Не пером єдиним. Юні журналісти Микита Адлахович і Дмитро Галка спробували себе у ролі продавців на “Веселому ярмарку” у БДЮТ.

Звичайно, юні журналісти були і на кожному святі, яке проводили у стінах БДЮТ. А це завжди неповторні, веселі і яскраві заходи. Проводять їх там часто, адже в будинку творчості море талантів, і всі-всі треба показати. Для вихованців нашого гуртка це чудовий досвід з висвітлення святкових заходів. Дехто з них, а саме Микита Адлахович і Дмитро Галка, змогли не тільки свої журналістські здібності продемонструвати, а й акторські. Вони дуже добре зіграли ролі продавців на осінньому ярмарку.

Ось такою веселою компанією провели акцію проти тютюнопаління.

На канікулах юні акули пера теж не нудьгували, вчилися бути соціально активними. Вирішили провести вуличний фотофлешмоб «Ми не палимо і вам не радимо!». “Озброївшись” чудовим настроєм, яскравими плакатами, цукерками і смайликами, вирушили на вуличну акцію, під час якої закликали пологівців кинути згубну звичку – тютюнопаління.

Також цікавим завданням для вихованців гуртка стало опитування пологівців про студентство. Вони повернули земляків у їхні 18-20 років, спонукали поринути у солодкі спогади про найкращий час у житті, з посмішкою поностальгувати за студентськими роками.

Відкриття ялинки у Пологах було феєричним!

А відкриття ялинки у Пологах… Це свято гуртківцям також запам’яталося. Пропустити таку подію вони не могли, приїхали у місто навіть ті вихованці, з якими заняття проводимо дистанційно. Більше того, дехто навіть став учасником цього дійства. Даринка Марюха з Воскресенки була в образі Снігуроньки, тож за новорічний костюм отримала приз. Аня Ольхова з Шевченкового взяла участь у конкурсі на кращу новорічну іграшку для ялинки і також отримала від організаторів подарунок.

І, звичайно, юні журналісти не раз побували в редакції газети «Пологівські вісті», поспілкувалися з журналістами, дізналися, як створюється газета, як наповнювати сайт видання, і мали змогу попрацювати в редакції над створенням власних матеріалів.

А 2018 рік почався також з плідної роботи. Ксенія Сторчак провела опитування пологівців.

Перші кроки в журналістиці – як це було? Своїми враженнями поділилися самі гуртківці.

Антон Волочко, учень Пологівської ЗОШ №4:

– У гурток «Основи журналістики» я ходжу з часу його заснування. Спочатку вагався і роздумував, чи потрібен він мені, що від нього отримаю? Зараз же розумію, що за цей короткий час отримав багато нових знань, вражень і веселощів. Особливо приємно згадати перше спецзавдання – опитування до Дня студента. Це було так цікаво! Ми зібрали спогади пологівців про студентські роки. Найбільше запам’ятався візит до голови районної ради Олександра Покутнього, який залюбки нас прийняв і розповів найцікавіші випадки зі свого студентського життя. Для мене це було дуже незвично. Також навчився працювати з диктофоном, що мені надзвичайно сподобалося.

Дар’я Колісник, учениця Пологівської ЗОШ №4:

– Коли до нашого класу зайшла Наталія Володимирівна з пропозицією записатися у гурток «Основи журналістики», я вирішила спробувати свої сили. Раніше навіть не думала, що зможу писати матеріали в газету. Коли почала займатися в гуртку, усе змінилося. Перший досвід найбільше запам’ятався. Ми з однокласником написали про святкування Дня вчителя в нашій школі. Коли побачили свою публікацію на сайті «Пологівських вістей» і в газеті, радості не було меж. Також запам’яталася акція проти тютюнопаління, яку ми провели під час канікул. Отримали багато радісних емоцій. Ходжу на заняття із задоволенням і дізнаюся там багато нового.

Микита Адлахович, учень Пологівської ЗОШ №4:

– Мені подобається гурток. Тут цікаво. За час навчання в ньому ми встигли побувати в гостях у гуртка «Військово-історичної мініатюри». Там займаються мої друзі, виготовляють іграшки з фанери. Про цей гурток ми писали. Також мені запам’ятався осінній ярмарок у БДЮТ. Ми з другом там виступали, а потім ще й продавали попкорн, печиво, яблука. А наші друзі продавали свої іграшки – солдатиків, коней, зброю з фанери. Також на ярмарку можна було придбати млинчики, мандарини, вироби з глини. Було весело.

Даринка Марюха, учениця Воскресенського НВК:

– Мій перший матеріал був про село Вербове, в якому я народилася й жила до 10 років. Моя родина дуже чекала цю публікацію. Бабуся, коли отримала газету, подзвонила нам й привітала мене. Вона була в захваті, від радості навіть плакала. Потім почали дзвонити та писати мої друзі з Вербового. Вони говорили приємні слова, також розповідали, що дуже сумують і не забувають мене. Коли нам теж принесли газету, то всією родиною читали із задоволенням її. Тато, читаючи газету, усміхнувся і сказав: “Доню, так тримати!” Враження від прочитаного викликало веселий настрій. Я буду намагатися писати й надалі.

Аня Ольхова, учениця Шевченківської школи:

– Коли Наталія Володимирівна запропонувала відвідувати гурток, я погодилася відразу. Було цікаво спробувати себе в ролі журналіста. І, до речі, мені це подобається. Завжди, коли пишу матеріал, відчуваю відповідальність. Хочеться, щоб він сподобався читачам. Особисто для мене весь цей процесс – це великий досвід. Знання, які здобуваю у гуртку, використовую в школі на уроках. У новому 2018 році прагнутиму вдосконалити свої вміння та навички.

Ксенія Сторчак, учениця Пологівської СРШ №2:

– Оголошення про гурток журналістики я побачила у школі. Вирішила приєднатися, чому б і ні? Прийшла до БДЮТ, там мене зустріла привітна молода жінка. Це і був керівник гуртка – людина, яка повела мене світом журналістики. Я також зраділа, що у гуртку зустрілася з талановитими однолітками. Заняття проходять у теплій та дружній атмосфері. І ось отримала своє перше редакційне завдання. Я мала написати про шкільну квест-гру, присвячену Дню боротьби зі СНІДом. Наталія Володимирівна відредагувала її, адже не завжди бачиш свої помилки, потрібен «свіжий погляд». Через кілька днів отримала газету «Пологівські вісті», відкрила 10 сторінку і побачила свою публікацію. Радості не було меж, хотілося розповісти всьому світу про це. Бабуся, прочитавши, сказала: «Справжня журналістка». Мама також раділа, адже вона завжди підтримує мене. Але найбільше мені запам’яталося наше останнє заняття у 2017 році. Ми зібралися у родинній атмосфері з чаєм, цукерками та тортиком. Кожен з нас пригадував, чим же йому запам’ятався 2017 рік. Ми розмовляли про все: обговорили те, чим будемо займатися у 2018 році, які у кожного плани на канікули. Було приємно, що Наталія Володимирівна порадувала нас маленькими подаруночками. Я сподіваюся, що і в наступному році до нас приєднаються й інші юні таланти, ми збиратимемося за чашечкою запашного чаю частіше.

Р.S. Старт вдалий, юні журналісти! Світ творчості не має меж, тож продовження обов’язково буде…

Наталія Осипенко, керівник гуртка «Основи журналістики» БДЮТ.

Фото автора.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут