«Тетянин день подарував Тетянку»

2
74

Під такою назвою рівно 15 років тому у нашій газеті з’явилася маленька заміточка, в якій йшлося про те, що в родині Олександра та Оксани Порохнів народилася маленька донечка. А оскільки дівчинка з’явилася на світ 25 січня, в Тетянин день, то ж батьки, не вагаючись, вирішили дати доньці це гарне ім’я. 

Схоже, та публікація в газеті стала для Тетянки пророчою, бо її ім’я все частіше й частіше  з’являється на сторінках «Пологівських вістей». У свої 15 років вона вже має чималу колекцію Почесних грамот, дипломів, кубків та інших нагород за участь у різних творчих конкурсах вокалістів.

А почалося ж усе, звісно, з дитинства. Ще зовсім маленькою Таня вечорам тулилася до тата, який співав їй «Ой чий то кінь стоїть…», слухала уважно, підспівувала. Батьки вже тоді помітили, що у доньки гарний голосочок. А  коли пішла до дитячого садка, там вперше заспівала вже для чималенької аудиторії: у залі сиділи  викладачі, батьки, бабусі й дідусі тодішніх  вихованців «Теремка».

«Виступала я тоді в образі україночки, який мені дуже подобався, – згадує Таня. – Пам’ятаю, що дуже хвилювалась і дуже старалась, адже серед глядачів були й мої батьки та бабуся, тож хотілося виступити якнайкраще, щоб вони пишалися мною. Мій виступ глядачі підтримали гучними оплесками і це було дуже приємно, підбадьорювало й додавало бажання виступати ще і ще. Коли вчилася  у третьому класі гімназії «Основа», попросила батьків, щоб відвели мене й до музичної школи, бо захотілося навчитися грати на фортеп’яно.  Пам’ятаю, як ми з татом прийшли до музичної школи, як хвилювалася, чи приймуть мене? Та прослуховування  пройшла успішно і мені запропонували вчитися по класу вокалу, а додатково – вчитися грати на улюбленому інструменті. Вчилася я в музичній школі легко і з задоволенням. Минулого року закінчила її, але й досі ходжу на додаткові заняття у профільному класі. Зараз вчуся у 9-Б класі гімназії «Основа», але вже цього року хочу поступати до музичного училища в місті Дніпрі».

Таню, у яких конкурсах ти вже  брала участь і які відзнаки маєш?

 – Ще у 8 років взяла участь у конкурсі вокалістів «Пролісок», що проходив у Пологах, зайняла тоді третє місце. Минулого року стала призером пісенного фестивалю «Акорди Хортиці» (третє місце) та Всеукраїнського фестивалю дитячої творчості  «Топ-топ» (друге місце), що проходили, відповідно, у Запоріжжі та Бердянську. Ще минулого року зайняла третє місце на Міжнародному конкурсі «Золота ліра», що проходив у м. Дніпрі.

– А є у тебе улюблена пісня?

– Мені дуже багато пісень подобаються, та найбільше до душі українська народна «Чи я в лузі не калина була».

У тебе ще дві молодші сестрички підростають, вони теж співають?

– Середня, Настя, теж гарно співає і вже цього року збирається взяти участь у конкурсі «Пролісок». А найменша, п’ятирічна Саша, більше любить танцювати, і вже має своїх шанувальників – це дідусь і бабуся.

Тебе назвали Тетянкою, бо народилася в Тетянин день. Ти любиш своє ім’я?

– Так, дуже. Називають і Тетянкою, й Танею, й Танюшкою, та найчастіше кажуть Танюха і це мені найбільше подобається.

А в тебе є знайомі Тетяни, яких би ти хотіла привітати зі святом?

– Так, є. Я із задоволенням вітаю з Тетяниним днем свою хрещену Тетяну Полянецьку, вчительку по сольфеджіо Тетяну Леонідівну Москаленко, свого концертмейстера Тетяну Станіславівну Дяченко, однокласницю Тетяну Чурілкіну, подругу Тетяну Бондар, яка, до речі, теж народилася 25 січня, в Тетянин день! А ще я вітаю з цим святом всіх дівчаток і жінок, яких назвали цим гарним ім’ям. Я бажаю всім щастя й здійснення найзаповітніших мрій!

  • Цього ж бажаю й тобі, Тетянко. Нехай і твої  мрії здійсняться, а твої пісні, твій красивий голос  хай почують і полюблять люди далеко за межами не лише твоїх рідних Поліг, а й України.

Спілкувалася Надія Новікова.

Фото з особистого  архіву Тетяни Порохні.

2 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут