Перший пішов: кір вже і в Пологах!

0
60

У цьому році в Україні почався справжній спалах кору. Згідно з оперативними даними МОЗ України, захворювання на кір з початку 2017 року зареєстровано в 15 регіонах України. Збільшення кількості випадків захворювання на кір пов’язують з низьким охопленням щепленнями дітей та дорослих.

Щодо ситуації у Запорізькій області, то станом на 11 грудня, на кір вже захворіли 170 людей.

За інформацією завідуючої епідвідділом Пологівської СЕС Тетяни Одинець у Пологівському районі протягом останніх 5 років випадків захворювання на кір не реєстрували. Але цього тижня, на жаль, вже маємо один такий випадок. На кір захворів хлопець, що приїхав до Поліг з Одеси. Тож треба бути особливо пильними.

– Дитині достатньо зробити два щеплення вакциною КПК (кір, паротит, краснуха) аби не мати справи з такою серйозною і  небезпечною хворобою. Перше щеплення робиться в 1 рік, а ревакцинація проводиться в 6 років. Ці два щеплення захищають на все життя, – розповідає лікар-епідеміолог. – В останні роки спостерігалися перебої з постачанням вакцини, але сьогодні у Пологах вона наявна. Щодо вакцинації дітей згідно плану в 1 і 6 років, план виконується на 100%. Діти, котрим вчасно не зробили щеплення КПК, зараз провакциновані на 70%, – констатує Тетяна Одинець.

У МОЗ також просять батьків дітей віком від 1 до 9 років, якщо вони пропустили першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зробити це якомога швидше.

Головна перешкода у своєчасному проведенні вакцинації від небезпечних хвороб – відмова батьків. У таких випадках лікарі проводять з батьками дитини роз’яснювальну бесіду, інформуючи їх про важливість щеплення та можливі наслідки чи алергічні реакції. Потрібно розуміти, що вакцини є одними з найбезпечніших медичних втручань, і переваги вакцинації значно переважують ризик побічних реакцій.

Сьогодні пологівцям, котрі не зробили щеплення від кору, необхідно бути надзвичайно обережними, відвідуючи інші міста, оскільки кір передається при будь-якому тісному контакті з хворим. Заразитися можна навіть під час звичайної розмови і, тим більше, якщо хворий чхає або кашляє поруч.

Оксана Бойкова.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут