Оксана Анатоліївна БОЙКОВА

рекламний менеджер, журналіст.
15 Січня 2018 Місто 466  0 

Перший пішов: кір вже і в Пологах!


У цьому році в Україні почався справжній спалах кору. Згідно з оперативними даними МОЗ України, захворювання на кір з початку 2017 року зареєстровано в 15 регіонах України. Збільшення кількості випадків захворювання на кір пов’язують з низьким охопленням щепленнями дітей та дорослих.

Щодо ситуації у Запорізькій області, то станом на 11 грудня, на кір вже захворіли 170 людей.

За інформацією завідуючої епідвідділом Пологівської СЕС Тетяни Одинець у Пологівському районі протягом останніх 5 років випадків захворювання на кір не реєстрували. Але цього тижня, на жаль, вже маємо один такий випадок. На кір захворів хлопець, що приїхав до Поліг з Одеси. Тож треба бути особливо пильними.

– Дитині достатньо зробити два щеплення вакциною КПК (кір, паротит, краснуха) аби не мати справи з такою серйозною і  небезпечною хворобою. Перше щеплення робиться в 1 рік, а ревакцинація проводиться в 6 років. Ці два щеплення захищають на все життя, – розповідає лікар-епідеміолог. – В останні роки спостерігалися перебої з постачанням вакцини, але сьогодні у Пологах вона наявна. Щодо вакцинації дітей згідно плану в 1 і 6 років, план виконується на 100%. Діти, котрим вчасно не зробили щеплення КПК, зараз провакциновані на 70%, – констатує Тетяна Одинець.

У МОЗ також просять батьків дітей віком від 1 до 9 років, якщо вони пропустили першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зробити це якомога швидше.

Головна перешкода у своєчасному проведенні вакцинації від небезпечних хвороб – відмова батьків. У таких випадках лікарі проводять з батьками дитини роз’яснювальну бесіду, інформуючи їх про важливість щеплення та можливі наслідки чи алергічні реакції. Потрібно розуміти, що вакцини є одними з найбезпечніших медичних втручань, і переваги вакцинації значно переважують ризик побічних реакцій.

Сьогодні пологівцям, котрі не зробили щеплення від кору, необхідно бути надзвичайно обережними, відвідуючи інші міста, оскільки кір передається при будь-якому тісному контакті з хворим. Заразитися можна навіть під час звичайної розмови і, тим більше, якщо хворий чхає або кашляє поруч.

Оксана Бойкова.

 


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.