Гуляйпільців годують зараженою паразитами рибою

0
44

У магазинах міста та на ринку є чималий вибір риби – і морської, і з місцевих прісноводних водойм, соленої і копченої, свіжої й замороженої. Всі ми її купуємо, бо хочеться іноді чимось урізноманітнити своє меню. Проте риба, яку вживають гуляйпільці ,буває небезпечною для здоров’я. І про це свідчить конкретний факт.

До редакції “Голос Гуляйпілля” зателефонувала жінка і повідомила, що 19 січня на ринку вона придбала оселедець і свіжоморожену скумбрію, аби ввечері почастувати сім’ю. Проте, коли взялася дома її готувати, то здивуванню не було меж. У черевах обох рибин вона виявила паразитів. Із зіпсованим товаром звернулася до продавчині, але та «втішила» її: «Та ви знаєте, що кожен другий оселедець із глистами, тому я їх сама і не споживаю. Це морепродукти, а в них допускаються паразити. Тим більше, ви нічого не доведете. Мене і санстанція не перевірить, і ніхто інший. Ви навіть не доведете, що в мене рибу купували…» І це все, замість вибачень і повернення коштів.

«Та я повернулася до продавця, аби в першу чергу застерегти  від продажу такої «фаршированої» риби. Люди ж можуть заразитися, навіть не здогадуючись, за яких обставин це сталося, – продовжувала схвильована жінка.- Проте достукатися до неї було практично неможливо. Вона «талдичила» своє, що її ніхто не покарає і ніхто не доведе, що в неї риба з «начинкою».

За словами  експертів, дійсно  паразитами вражений майже весь оселедець, який привозять українцям.  Тому всю рибу потрібно добре засолювати і піддавати температурній обробці. Та цього практично ніхто не робить. І довести, що товар неякісний, – неможливо, бо за документами, як правило, все в нормі.

До речі. Якщо глисти виявлено у кишечнику риби, то це ще не так страшно.  Інша справа – глисти у м’ясі риби. Це можуть бути шкідливі паразити. Личинка гельмінтів, коли потрапляє в організм людини, мігрує в кровоносні судини з кишечника і до печінки. Якщо їх буде дуже багато, глисти можуть викликати навіть цироз печінки. Інші ж можуть роками жити в тілі і отруювати організм своїми токсинами.

Спеціалісти мають список порад, щоб не перетворити свій організм на курорт для глистів:

– потрібно добре варити або смажити до скоринки рибу;

– уважно оглядати м’ясо риби: небезпечних паразитів можна легко побачити;

– якщо солити рибу, не треба шкодувати солі;

– не варто сподіватися на імбир під час вживання суші – він не вбиває глистів.

Але, як би там не було, платити гроші , і немалі , за рибу з паразитами, це вже занадто! Постає справедливе питання: де відповідні служби, зокрема, «Держпродспоживслужба», які мають слідкувати за якістю продукції на ринку, в магазинах? Чи нас уже почали труїти свідомо?..

Тамара Борт.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут