Чи мають право охоронці супермаркету застосовувати силу чи затримувати покупців

0
48

Нещодавно став свідком жахливої ситуації, коли двоє охоронців супермаркету, заламавши руки покупцю, тягнули його в підкомірне приміщення магазину.

Ці випадки непоодинокі. Пам’ятаємо, як по всім центральним каналам показували, як працівники супермаркету знущалися в комірці над покупцем, що останньому нічого не прийшлося, як відкрити стрілянину по них…

Відповідаючи на поставлене питання — безперечно, працівники магазинів, супермаркетів, гіпермаркетів не мають жодної правової підстави не просто затримувати покупця, більше того, вони не мають ніяких повноважень торкатися до людини.

Відповідно Закону “Про національну поліцію”, Кримінально-процесуального кодексу та Кодексу про адміністративне правопорушення, тимчасове затримання у разі вчинення проступку мають право здійснювати:

1 — національна поліції;

2 — прикордонна служба;

3 — воїнізована охорона для військовослужбовців;

4 — СБУ;

5 — Міграційна служба щодо у сфері міграційних відносин.

І все. Більше ніхто немає права тимчасово затримувати вас і тим більше застосовувати до вас фізичну силу.

Варто пам’ятати, що у разі підозри, що ви вчинили якесь порушення в магазині, максимум, що можуть охоронці — це викликати поліцію, щоб ті склали відповідний протокол.

Охоронці магазинів не мають права:

– блокувати ваш вхід чи вихід з приміщення;

– заламувати вам руки;

– погрожувати вам;

– вимагати від вас документів;

– обшуковувати вас чи оглядати ваші речі.

У разі, коли настали вищезазначені факти та охоронці застосували до вас силу, одразу викликайте поліцію, складіть відповідну скаргу в Книзі пропозицій і скарг, заручіться свідками — і сміливо ідіть в суд.

Подібні справи не просто можна виграти, але і з магазину стягнути відповідну моральну шкоду. Головне гарно підготувати документи до суду із своїм адвокатом.

Сергій Гула, адвокат. Джерело: Обозреватель.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут