Чарівник, який циркуляркою створює неймовірну красу із дерева

0
54

Не в тридев’ятому царстві, не в заморські країні, а тут, у Воскресенці, народився і виріс, а сьогодні у Пологах живе і працює хлопець із золотими руками. Мова йде про Сашка Шевченка. Робота з деревом – це його пристрасть і віддушина. Сашко з дитинства має творчий хист. На світ дивиться через свою, особливу, призму. Зі школи хлопець захоплювався грою на гітарі та складним конструюванням деталей, сьогодні ж він всього себе віддає створенню практичних і декоративних речей з дерева. Любов до цієї справи у хлопця з’явилася десь два роки тому, але він постійно удосконалює своє вміння.

Перше, що Сашко задумав, а через два місяці втілив у життя разом зі своїм батьком Олексієм Олександровичем – змайстрував дуже гарну, ошатну й затишну альтанку, яка влітку потопає у  різнокольорових квітах, а взимку її огортає справжня  снігова перина.

  • Вже не перший раз ловлю себе на думці, що всі ідеї, які мені доводилося втілювати у життя, приходять у голову спонтанно. Про альтанку я не думав до того моменту, коли літнього вечора, після тяжкої сільської робити прогулювався батьківським подвір’ям і піймав себе на думці, що було б дуже круто зробити двір більш затишним. Захотілося створити власними руками таке місце, де б збиралася уся наша велика та дружна родина. Своїми думками я відразу поділився з батьком, і це стало нашою справжньою ідеєю Х, над якою ми з величезним задоволенням працювали, – посміхаючись, говорить Сашко. – Після того, як  закінчили роботу над альтанкою, зібрали усіх близьких, щоб оцінили наші старання. Почувши стовідсотково схвальні відгуки, я загорівся бажанням зробити добротний стіл з дерева. Ми з батьком провели ревізію у саду, знайшли пеньок в’язу, який відразу й використали. Стільниця у нас вийшла з цільного зрізу цього дерева. Ми її гарно зачистили та обробили спеціальним розчином, щоб дерев’яний  стіл прослужив нам вірою і правдою ще багато років та не втратив свого натурального аромату, – розповідає хлопець.

До речі, власноруч зроблені садові меблі облюбували не тільки сім’я Шевченків, родичі та друзі, а ще й їхній улюбленець котик Мурчик. Він також із задоволенням влітку ховається від пекучого сонця у альтанці та з радістю дрімає на дерев’яному столі.

На цьому хлопець вирішив не зупинятися, а зі своєю молодою і чарівною дружиною Світланою подарував справжнє новорічне диво своїм батькам та колегам по роботі. Подружжя Шевченків вирішило зробити незвичайні хенд-мейд ялинки повністю з дерева та ще й прикрасити їх виключно дерев’яними іграшками. Вийшло неймовірно гарно та креативно.

– Від зародження ідеї в голові до моменту, коли ми сказали «фух» минув тиждень. У цей час ми з батьком після роботи та у вихідні йшли в гараж-майстерню і там виготовили 3 ялинки. А дружина –  мій головний ідейний натхненник, приємно, що вона не стоїть осторонь, а у всьому допомагає. Більше того, саме вона вдихає життя у наші вироби, вона їм придає шику,  випалюючи та розмальовуючи. І, як результат, виходять чудові, оригінальні  дерев’яні ялинкові прикраси чи якісь інші іграшки. Сподіваємось, що наші ялинки створять неповторний новорічний настрій і в  батьківській хаті, і у нас в квартирі, і у мене  на роботі, – говорить Сашко.

Взагалі, подружжя Шевченків окрім того, що креативне, так ще й непосидюче та трудолюбиве. Влітку допомагають батькам по господарству, а роботи в селі, як відомо, чимало, і вони не цураються ніякої. Відповідально ставляться обоє й до своїх професійних обов’язків. Саша обіймає посаду начальника виробничо-технічного відділу у вагонному депо, а Світлана працює вчителькою у Басаньській школі. Окрім цього, молоде подружжя знаходить час ще для одного захоплення – поїздок на мотоциклі. На своєму раритетному «їжаку» Саша з Свєтою об’їздили усі мальовничі місця нашої області. Звідусіль вони привозять надзвичайно гарні фотографії, адже ще одне захоплення Олександра – фотографія. Молодий чоловік звик бачити у всьому буденному незвичайну красу, тому фіксує її на фотознімках.

Такому дружному та творчому сімейному тандему хочеться побажати удачі та натхнення, нових креативний ідей і їхнього втілення, а також, щоб їхня творчість була високо  оцінена на найкращих міжнародних виставках та конкурсах, адже показати, дійсно, є що!

 

Оксана Бойкова.

Фото автора та з особистого архіву

Олександра Шевченка.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут