БУТИ ЧИ НЕ БУТИ… районному радіо на Пологівщині

14
72

Саме це питання стало одним із головних на засіданні постійної комісії у четвер, 18 січня, у кабінеті голови районної ради Олександра Покутнього. Щоправда, самого Олександра Петровича на засіданні не було, на даний час він перебуває на лікарняному.

Були присутні більшість членів комісії на чолі із головою Василем Тимошенком, а також в.о. голови районної ради Ігор Шевченко, головний спеціаліст відділу організаційної роботи виконавчого апарату районної ради Володимир Кошель, керівник апарату райдержадміністрації Ірина Браженко.

Доля районного радіо під великим питанням. Є ризик, що його можуть взагалі закрити, хоча поки що про такі кардинальні дії мова не йде.

Це радіо слухають жителі міста та району, але з кожним роком слухачів проводового радіо стає все менше. За словами Ігоря Шевченка, якщо раніше у Семенівці працювало 900 радіоточок, то зараз всього 119. За інформацією «Укртелекому», якщо декілька років тому на Пологівщині було 3486 радіоточок, то на початок вересня 2017 року – 1239. Залишаються на «хвилі» переважно люди похилого віку. Але через те, що радіо, попри своєчасну оплату, часто мовчить, багато хто відмовляється від нього. Саме  питання про непрацююче радіо часто порушують під час прийомів громадян та «прямих» телефонних ліній з депутатами та керівниками району. Скоріш за все, «Укртелекому» це радіо, як кістка в горлі. В середньому за тиждень до них надходить 10-15 скарг на роботу радіо. Так само щотижня приблизно 10 абонентів звертаються із заявою про відключення радіо.

– Часто радіо не працює у зв’язку з пошкодженням повітряних ліній радіофікації сторонніми організаціями або внаслідок складних стихійних умов, – пояснює Олександр Бордюг, начальник пологівського відділу «Укртелекому». Він просить повідомляти про такі випадки за телефоном: 0800506575, при цьому додає, що на підприємстві відсутня штатна одиниця для ремонту мережі проводового мовлення.

Проводове радіо є неприбутковим, щорічно з районного бюджету на нього виділяють чималі кошти. Минулого року – близько 100 тис. грн.

Більш докладно про це читайте у наступному номері “Пологівських вістей”, а поки що пропонуємо висловити свою думку щодо подальшої долі радіо – чи потрібне воно пологівцям?!

14 КОМЕНТАРІ

 1. Мне одному кажется, или кому-то ещё, что вертикаль пРезидента в лице обл. и рай. держАДминистаций присасываются как пиявки к местным бюджетам, проводят программы ради программ дабы как-то оправдать своё существование в виде зарплат, и не став их завтра, люди бы даже не заметили их исчезновения ?

 2. Проводное радио в народе называют “брехунец”, так зачем нужно радио которое брешет?

 3. Не такі уже й великі кошти, необхідні на функціонування радіо (значно менші, ніж утримувати такого радника). Просто владі обтяжливі і пенсіонери, і їхнє бажання слухати радіо. Ну не можуть вони користуватись інтернетом, а про можливість я і не говорю.

 4. Хай краще Василь Валерійович доповість, чому все таки депутатський корпус дав згоду, тай кошти з районного бюджету, щоб радник, працював та ще й отримував немалу зарплатню. Адже не у всіх пам’ять коротка, деякі ще згадують, як ОБ заявляв, що радник не буде працювати, бо це марнотратство. За скільки райрада виторгувала місце почесному раднику?
  Існування радіо коштує в рази менше, та кому це треба?

 5. А нашо те радіво? Воно було на случай войни оповіщєніє. Хоча Ігорь Аліксандрович мог би бистро порішать, як би був з того радіва якийсь смисл.

 6. От хто пише, що проводове радіо потрібне, коли ви його останній раз слухали? Бюджетні кошти нікуди діть, бабла як гуталіну? Цеж немислимо 100 тисяч тільки на заробітну плату двох штатних одиниць. Чи з глузду з”їхали, для того, щоб виготовити дві години радіопередач на місяць, потрібно витратити 8333 гривні і це лише на зарплату. Воно того варте? А ще зроби ремонт, купи їм техніку, витрати кошти на ліцензію тощо. Триста років воно нікому вже не потрібне. Порахуйте, що можна зробити чи придбати на ці кошти!!!! Ви ж їх платите зі своїх кишень у вигляді податків, радіо як балакало, так і балакатиме…

  • Так ламать не строїть, рашьше робило радіво і всім хватало. Давайте все прикриімо тешо тіпа бюджетне, будемо на тому ж бюджеті втой же бюджет бабки зароблять! Хоча Ігорь Аліксандрович, як би вопрос стоящий, то порішав би.

 7. І радіо не те, і радник не такий, а самі на себе в дзеркало поглянте та з собою порозмовляйте. Візміть тряпочку й мовчіть, кого вибрали того й любіть.

 8. Радио очень необходимо нашим любимым старичкам. Моей бабушке 83 года, чтобы смотреть телевизор, у нее болят глаза, а наше радио для нее единственная отрада.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут