Отець Андрій прокоментував «церковний скандал»

18
64

Після того, як священик Московського патріархату відмовився відспівувати трагічно загиблого хлопчика у Запоріжжі, зчинився справжній скандал.

Розлючені вчинком священика люди почали приносити на ганок церкви іграшки на знак підтримки батьків хлопчика. Нагадаємо, трагедія у Запоріжжі трапилася 31 грудня. 39-річний чоловік відчинив вікно на 8 поверсі та зробив свій останній крок. Якраз у той момент з під’їзду виходили батько з дворічним сином. Самогубця впав прямо на хлопчика. Врятувати малюка медики  не змогли. Попрощатися з дитиною прийшло багато людей, але священик, якого запросила ритуальна служба, відмовився відспівувати загиблого. Про це він повідомив батькам просто перед похованням – коли дізнався, що дитину хрестили у церкві Київського патріархату.

Дитину таки відспівали.  Священик Київського патріархату, якого встигли знайти батьки, приїхав на похорон з іншого кінця міста.

Благочинний Пологівського церковного округу, протоієрей Андрій Столярчук прокоментував «церковний скандал» на своїй сторінці у «Фейсбуці»:

 

«Зараз пишуть всі про випадок в м. Запоріжжя, коли священник УПЦ відмовився відспівувати хлопчика 1,9 міс., який був хрещений в так званій Церкві УПЦ (КП). Зрозуміло, що священик міг би, з благословення правлячого архієрея примінити ікономію, або звершити інший чин відспівування… Але питання в іншому, якщо Ви там хрестили немовля, надивилися телебачення, можливо були прихожанами тієї, так званої церкви, чому прийшли відспівувати в УПЦ? Зрозуміло, що розкол це не єресь, дитина була хрещена в ім‘я Отця і Сина і Святого Духа, але священик міг не знати, як правильно зробити, а єпископ вважає, що таке рішення саме правильне в даній ситуації, які претензії до священика…? Саме дивне, коли пишуть коментарі люди, які до Церкви взагалі не мають відношення, а мають його лише до TV… Господи, напоуми нас всіх, а батькам – дай сили жити далі і молитися за своє немовля, яке відійшло до Бога!»

18 КОМЕНТАРІ

  • Держава не повинна втручатись в церковні справи, так і церква не повинна втручатися в справи державні

   • Сам додумався? Це ти до чого, чого мені дописуєш? Як “біле братсво” влада забороняла, чи Сандея Аделаджа видворяла чого мовчав? Розцвірінчався, теолог… )))

 1. Актуально и в наши дни…Владимир Высоцкий”…и не церковь,не кабак ,ничего не свято…”

  • Здається мені,що дав коментар про те,що дитину повинна була відспівати та Церква,в якій вона була хрещена.Про недійсність Таїнств так званої УПЦКП,Українська Православна Церква,каже вже 26-й рік!До чого тут РПЦ,чи Ви в Росії живете..?На Україні РПЦ немає!https://zik.ua/news/2018/01/09/skandal_u_zaporizhzhi_katolytskyy_svyashchenyk_vvazhaie_shcho_ukraintsyam_potribni_1241685

   • Що за гординя: так звана церква? Те, що УПЦ КП не визнає УПЦ МП, аж ніяк не свідчить про недійсність таїнств, це лише конкуретна боротьба, яка дуже далека до справ Божих. Яка різниця в церкваі якого патріархату було здійснено хрещення, головне, що це не католицька, не протестантська церкви. І трохи статистики: за даними державного комітету в справах національностей та релігій станом на 1 січня 2007 року УПЦ-КП мала: 3882 громади, 43 монастирі з 165 ченцями, 2867 священнослужителів, 16 навчальних закладів з 1162 слухачами, 1174 недільні школи, 35 періодичних видань. Українська православна церква Київського Патріархату є домінантна конфесія на території країни за кількістю парафій (громад) та культових споруд у власності чи користуванні. Її релігійна мережа є має найшвидше зростання серед усіх конфесій України (200—300 парафій та інших структур на рік). Від початку збройної агресії Росії проти України в 2014 році з УПЦ МП до УПЦ КП станом на 1 січня 2017 року перейшло близько 450 громад.30 грудня 2017 року секретар Священного Синоду УПЦ (Київського Патріархату) архиєпископ Євстратій (Зоря) повідомив про процес створення в Україні єдиної помісної православної Церкви:
    «На жаль, не дивлячись на певні можливості, діалог з цього питання так і не просунувся. Адже обидві сторони мають різні бачення майбутнього Церкви в Україні. Для Київського Патріархату принциповим є повна адміністративна незалежність Церкви в Україні від зарубіжних релігійних центрів. Для Московського Патріархату єдиним способом існування Церкви є підпорядкованість православних мирян в Україні Російському Патріархату. Поки Московський Патріархат буде наполягати на такій моделі, діалог не просунеться, адже ми, як Київський Патріархат, не згодні і ніколи не погодимося на те, щоб піти під владу Москви. Ми цього не робили раніше, тим більше, цього не буде тепер, не буде і в майбутньому — особливо з огляду на ту агресію, яку Росія здійснила і продовжує здійснювати проти України»

   • Российский богослов Андрей Кураев считает, что запорожский священник нарушил каноны. «Канонично — признавать крещения раскольников. Раскол — не ересь. Даже при сомнении в „благодатности священства“ остается право крещения у мирян», — написал в «Фесйбуке» Андрей Кураев. Кураев привел несколько высказываний авторитетных богословов прошлого, которые говорят, что внецерковные крещения признаются, если «освящены именем Отца и Сына и Святого Духа». «Вот так создают волны ненависти к своей церкви — а потом плачут о своей гонимости», — добавил богослов.

    • Здається мені,свящ.так званий,Андрий Столярчук,получил ответы на самые волнующие вопросы.И ничего не “каже”

     • Так званий це ваш Денисенко та його приспiшники

 2. Може б і пан протоірей Андрій Столярчук вчинив по совісті перед Богом та земляками-українцями? Прикладів чесних людей серед служителів більшає щоденно!
  http://gordonua.com/news/money/eta-cerkov-ne-ukrainskaya-ona-zarabatyvaet-na-ukraine-i-odnovremenno-nenavidit-ee-svyashchennik-upc-mp-reshil-prekratit-sluzhenie-v-cerkvi-226431.html

 3. Тут речь идёт о двухлетнем ребёнке, который за свои действия не отвечает ни разу. Сильно он нагрешил в этой жизни? Он ващще не знает, что это. Куда его распределят по-любому? Правильно. Тут батюшкина роль – скорее как-то утешить убитую горем семью. А считать, что без твоей отмашки кадилом душа пойдёт не туда – это как минимум гордыня, а как максимум… ты решил, что Всевышний без тебя не разберётся .

 4. До наступления полового созревания каждый ребенок-ангел,и выяснять,когда и куда кого крестили,как минимум не комильфо

 5. У гроба бюрократию не разводят. Кому не подходят ритуальные детали (не так встали, руки не так сложили, перекрестились не тудой) – те уже после перемолились по-своему и разошлись. Как это – отказаться читать заупокойную молитву?!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут