8 Грудня 2017 Район 763  4 

Віншували депутатів усіх рівнів (ФОТОРЕПОРТАЖ) 1. Іван сказав:

  Все частіше в газетах,на телебаченні зустрічаєш вислови,слова якогось космічного походження, приклад: -поліціянт (Гройсман), юристуватися (Яценюк), віншували (Пологівські вісті). Любі укройонці де ви навчалися?

  • Гол. редактор сказав:

   Зустрічне питання, а де вчилися ви? Хто вас вчив, що розмовляти українською мовою і не використовувати синоніми – це гарно? Перш ніж давати такі коментарі і почуватися найрозумнішим, заглядайте в словники, хоч іноді.

   ВІНШУВАТИ, ую, уєш, недок., перех. і неперех., рідко. Те саме, що поздоровляти; вітати. Віншують гості, подарунки виймають, розв’язавши клунки: «Твоїм добром — тобі ж чолом!» (Леся Українка, I, 1951, 280); Наперекір усім паничам співав у той день Данько, стоячи з хлоп’ятами на хорах, відспівуючи Ганнине дівоцтво, віншуючи молодих зі щастям, що вже гряде… (Олесь Гончар, Таврія.., 1957, 270).
   Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, 1970. — Стор. 678.

   • статист сказав:

    Воно то вроді й так, але – є сучасна, як то кажуть “жива” українська мова, а та якої розмовляли століття тому дуже від неї відрізняється… У тлумачному словнику
    можливо знайти слова й з давньоукраїнської, і з давньосхіднослов’янської… Та й слово “віншувати” якщо, як коментують деякі жителі міста газета “про події, які відбуваються у місті Пологи та Пологівському районі”, нетипове для місцевого діалекту, і у нашій місцевості невживане. Та й навіщо читачам ритися у словниках… Коли бував у Новоград-Волинському, звідки родом Леся Українка, теж не чув щоб тамтешні жителі користувалися цим словом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.