Відповідальність для аліментників значно посилена

0
20

У ході сьогоднішнього засідання депутати Верховної Ради спільно з народними депутатами в рамках проекту “Я МАЮ ПРАВО!” у другому читанні та в цілому підтримали розроблений Міністерством юстиції проект закону, який посилює відповідальність батьків, які не платять аліменти більше 6 місяців. За документ проголосували 294 народні обранці.

«Сьогодні депутати прийняли один із найбільш соціальних законопроектів, які розглядалися на цій сесії. Цього документу потребували 600 тисяч маленьких українців, які не мають достатнього фінансування через несплачені аліменти. Це 600 тисяч дітей, які недоотримують нормального харчування, які не мають необхідного одягу, які не можуть розвиватись як особистість через те, що один з батьків фактично забув про їхнє існування», – заявив Міністр юстиції Павло Петренко.

Він наголосив, що прийнятий документ значно посилює покарання для злісних неплатників аліментів і поновлює в правах дітей.

«Цей закон примусить багатьох з батьків згадати, що у них є дитина. Він вводить по-справжньому дієві механізми впливу: позбавлення боржника права забороняти дитині виїзд за кордон, позбавлення боржника права покидати країну до сплати аліментів, керувати автомобілем, використовувати зброю та полювати. Більше того,  закон дає можливість тим, хто приховує доходи, погасити заборгованість завдяки суспільним роботам до 2 місяців, оплата за які піде виключно на сплату боргу», – зазначив Міністр юстиції.

При цьому він звернув окрему увагу на те, що обмеження стосуватимуться виключно злісних неплатників, сума боргу яких перевищила 6 місяців.

«Чужих дітей не буває. Я дякую Ірині Луценко та десяткам депутатів, які є членами міжфракційного об’єднання «За рівні можливості», які разом з нами просували цей законопроект. Я також вдячний кожному народному обранцю, який сьогодні підтримав цей закон. Ми маємо спільне завдання – зробити все, щоб такі поняття як фізичне, моральне чи фінансове насильство над дітьми та жінками назавжди зникли в Україні», – резюмував Павло Петренко.

Також сьогодні Парламент підтримав проект Закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Його прийняття сприятиме протидії дискримінації за ґендерною ознакою, дасть змогу імплементувати міжнародні стандарти протидії насильству, забезпечити комплексний підхід до запобігання будь-яким формам насильства стосовно жінок, узгодити політику ґендерної рівності та профілактику насильства.

«Не зважаючи на серйозний спротив багатьох скептиків щодо питань домашнього насильства і Стамбульської конвенції, ми прийняли 2 імплементаційних закони, які дадуть нам можливість ратифікувати цю конвенцію для того, щоб вирішити питання рівності в сім’ї», – зазначила народний депутат Ірина Луценко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут