Веб-модель: безневинна професiя чи віртуальна проституцiя?

0
62

Світ до того швидко розвивається і прогресує, що про деякі сучасні професії багато людей навіть і не чули. Або ж чули, але детально ніхто не знає, чим саме займається людина, що їй за це платять чималі гроші. У такому випадку ці професії обростають неймовірними міфами та історіями «знаючих» людей. До однієї з таких професій можна віднести й роботу веб-моделі.

Сьогодні інтернет рясніє вакансіями а-ля «веб-модель» або «модель відеочату». У соціальних мережах до дівчат додаються у друзі жіночки, які за необтяжливу роботу обіцяють заробіток від тисячі доларів на місяць. Журналісти «Пологівських вістей» до цього тільки чули про цей вид заробітку. Все змінив випадок. Нещодавно у соціальній мережі наша журналістка отримала пропозицію спробувати працювати веб-моделлю. Ми вирішили не втрачати шанс, а детальніше дізнатися про секрети цієї справи, використавши метод маски.

Специфіка роботи

З тільки-но створеного аккаутну, де не було ніякої активності й писала наша нова знайома Руслана Кучерявська. Ім’я та прізвище, скоріш за все, вигадані, і не факт, що по інший бік монітору взагалі була жінка. Перше повідомлення надійшло такого змісту: «Доброго ранку! Добре виглядаєш! Ти не хотіла б спробувати попрацювати веб-моделлю? В середньому зарплата 15тисяч на місяць, гнучкий графік. Якщо зацікавило -­ пиши. Буду рада допомогти». Не втрачаючи можливості дізнатися більше про цей вид заробітку, ми розпочали листування з Русланою.

Спочатку жінка писала про те, що робота нескладна. Головне завдання­ спілкуватися через веб-камеру з американцями і європейцями в платному чаті. За її словами, заробітна плата виплачується 5-го і 20-го числа кожного місяця. Графік роботи в 3 зміни: з 9.00 до 15.00, з 15.00 до 21.00, з 21.00 до 3.00 години ночі. Працювати необхідно в студії (бажано – місяць ), а далі, за бажанням, можна «брати роботу додому».

Далі наша нова знайома на запитання про те, чи потрібно тільки спілкуватися та бути своєрідним психологом для заокеанського чоловіка, чи їм цікаво дещо більше, відповіла наступне: «Повинен бути приємний зовнішній вигляд, ти маєш завжди бути у гарному настрої і фліртувати з чоловіками. Якщо узагальнити ­ робити все, щоб, як можна довше, тримати увагу чоловіка у приватному чаті, адже за це ти й отримуєш гроші.»

Як далі пояснила жінка, що пропонувала роботу, все відбувається наступним чином: існує загальний чат, де веб-модель має «підчепити» собі клієнта та всіма можливими способами перевести його у приватний чат, де за кожну хвилину спілкування моделі будуть «капати» долари. Як порадила Руслана, необхідно спочатку (до десяти хвилин) спілкуватися з чоловіком на загальні теми, а коли йому почне набридати, запитати про те, у якому руслі він бажає продовжити спілкування. Далі – виконувати його примхи.

Спочатку Руслана написала, що модель отримує за хвилину спілкування у віртуальному приватному чаті 1 долар, а після непрямих запитань з’ясувалося, що з цього долара за хвилину вона отримує лише 50 центів,а іншим має ділитися з її роботодавцем.

Детальніше жінка у листуванні нічим ділитися не хотіла, а наполегливо запрошувала на співбесіду до їхнього офісу (як пізніше з’ясувалося під час телефонної розмови ­ це просто орендована квартира в обласному центрі). Руслана кілька разів акцентувала увагу й на тому, що з собою на співбесіду необхідно взяти паспорт громадянки України, закордонний паспорт (якщо є), 3 фото, яких немає в інтернеті та підготуватися до фотосесії, яку обіцяли провести на місці.

На запитання: «А навіщо аж два паспорти?», Руслана відповіла так: «Кожній веб-моделі присвоюють її IP-номер за даними паспорта, і за цим номером вираховуватимуть, наскільки модель активна, та скільки грошей заробляє».

Після листування журналістці «Пологівських вістей» ще неодноразово писали та телефонували з цієї контори та наполегливо запрошували на співбесіду. На думку «доброзичливців» таких грошей, як пропонують вони, у Запорізькій області дівчатам більше ніяк не заробити.

Пологівчанка, яка працює вебкам

Зацікавившись більш детально цією темою, нам вдалося поспілкуватися у телефонному режимі з матусею-одиначкою, яка сьогодні живе в Пологах і таким чином заробляє гроші на себе та дитину. Жінка попросила не афішувати її прізвище, бо боїться осуду зі сторони бабусі та батьків колишнього чоловіка, хоч сама цю роботу не вважає аморальною.

Катя працює веб-моделлю вже майже рік. Все починалося з того, що під час навчання в університеті одногрупниці вмовили її надати свої фото для закритих чатів, де від її імені вестимуть листувалася з іноземцями інші люди. Вона з цього отримувала невеликі дивіденди. За те, що дівчина раз на тиждень надавала свої фото (мінімум 20 штук), як вона відпочиває, як навчається в університеті, як порається по господарству вона отримувала по 5 гривень за кожне фото. Далі дівчина захотіла й сама спілкуватися в цих чатах з іноземцями. За її словами, усі туди приходили за тим, щоб почути, які вони неперевершені, що усі навкруги не оцінюють їхні здібності, а саме вона це помітила з першого СМС. За таку роботу дівчина у 2010 році отримувала по 20 центів за листування з одним чоловіком в день. У неї таких було мінімум 10. У зв’язку з тим, що робота ця копійчана, а перед монітором необхідно було просидіти вечір ­ дівчина покинула цим займатися.

Модель чого?

Багатьом закордонним джентльменам одного лише листування за шалені гроші здається мало. Невгамовному росту чоловічих бажань посприяла і репутація слов’янських дівчат, які, на жаль, прославилися за кордоном не тільки своєю красою, але і поступливістю. Тому дуже скоро західні і східні чоловіки захотіли не тільки вести бесіди з нашими дівчатами, а й дивитися на їхні принади. І бажано ­ зовсім голяка. Якщо є попит, буде й пропозиція. Багато людей з діловою хваткою здогадалися, що можна використовувати скайп, завдяки якому задоволений клієнт за певну суму буде споглядати юних красунь, навіть не виходячи зі свого будинку. В Україні подібний інтернет-бізнес з кожним роком тільки зростає в масштабах. Цікаво, що від дівчат, які приходять на живу співбесіду, не приховують способи заробітку «легких» грошей. Зате в оголошеннях, якими переповнені інтернет-простори і стовпи буквально в кожному місті, це називається гранично скромно ­ ніби-то шукають «веб-моделей» і «моделей відеочату». Обов’язки дівчат потенційні роботодавці завуальовано описують як спілкування з іноземцями і гарячий флірт.

Я отримала від своєї нової знайомої Каті більш ніж докладну розповідь про те, що під невиразним формулюванням «гарячий флірт», зазвичай, ховається максимально повний стриптиз. А часто трапляються і більш неприємні випадки, коли хтивий іноземець вимагає від дівчини по той бік екрану потертися оголеним тілом об монітор або задовольнити себе на його очах. Не скажу, що я була обурена розповіддю Каті, все-таки, кожен сам вибирає роботу, яку дозволяють принципи. Але, все ж, якось покоробило. Катерина холоднокровно коментувала все так: «А що в цьому страшного? Усі повинні розуміти, що за прості розмови такі гроші платити не будуть!»

Віртуальна проституція або нешкідливий заробіток?

Я не змогла втриматися і запитала, чи не вважає моя співрозмовниця такий вид зайнятості віртуальною проституцією (адже своєрідний продаж тіла, все одно, відбувається, нехай і в іншій формі). У Каті вже була готова відповідь (мабуть, подібні думки, все-таки, не раз приходили їй самій в голову). Дівчина сказала, як відрізала: «Коли  фізичного контакту з клієнтом не відбувається, то проституцією це не вважається».

Ще Катя заспокоює себе тим, що жителі України, зазвичай, не мають доступу до подібних дорогих сайтів, тому ні перед ким із знайомих виправдовуватися не доведеться. Про це запевнила мене й Руслана з листування, яка напелогливо запрошувала на співбесіду. Але інтернет говорить й про інше.

Дуже багато випадків, коли такі роботодавці записують й саму модель і те, як вона спілкується з іноземцями, а при будь-якій зручній нагоді починають шантажувати дівчину тим, що ці записи потраплять до батьків та знайомих. Щоб цього не трапилось, з дівчат вимагають шалені гроші. Неможливо передбачити й те, що прийде в голову іноземному клієнтові. Адже він також може поставити трансляцію на режим запису. Далі він легко може поділитися цим пікантним відео з іншими любителями «полунички» і викладе його в інтернет.

Ніякого конкурсу

Моя одвічна невгамовна цікавість штовхнула мене на черговий журналістський експеримент. Я вирішила перевірити, чи всіх беруть працювати на таку специфічну «вакансію». В інтернеті знайшлися з десяток телефонних номерів по Запорізькій області, відібрала кілька і приготувала собі легенду: нібито я  студентка молодших курсів з базовим рівнем англійської. На жаль, моє «резюме» роботодавцям було абсолютно не цікаве. Більшість, без зайвих запитань, відразу переходили до справи і запрошували поспілкуватися наживо (до речі, ніхто навіть не поцікавився, чи повнолітня я взагалі). Звучали пропозиції працювати вдома за особистим комп’ютером.

Зізнаюся чесно, ні до однієї живої співбесіди я так і не дійшла, зате не переставала щиро дивуватися телефонним розмовам. Так ось: знання англійської і зовнішність нікого не цікавили. Головне ­ щоб личко було без вад. А пампушка або худенька, з широкими стегнами або хлоп’ячою фігуркою ­- любителі знайдуться на кожен тип жіночої краси. Розмови цікавлять лише малий відсоток клієнтури, тому можна впоратися, маючи в багажі тільки елементарний шкільний англійський. І найголовніше ­ про більше, ніж просто флірт. Ніхто нікого примушувати не буде, звичайно ж. Однак, іноземці готові щедро викладати долари тільки «ініціативним» працівницям. Отже, якщо дівчина прийшла з чіткою метою заробити, з моральними принципами доведеться тимчасово попрощатися.

Ну що ж, ми живемо в сучасному світі, «ханжеством» не страждаємо. Однак, з голови не виходить неприємна думка: чи зможуть дівчата, які сьогодні запевняють, що в цій роботі «немає нічого такого», коли-небудь без сорому розповісти своїм дітям, як вони заробляли на безбідне життя в молодості?!

Оксана Бойкова.

Скріни з особистого листування автора.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут