Одна літера «с» замість «м» і чиясь халатність надто дорого коштували Пологам

3
50

Нещодавно ми мали нагоду поспілкуватися з міським головою  Юрієм Коноваленком. Говорили про бюджет, про те, що встигли зробити у Пологах, а що – ні, про причини і наслідки… бюджетного грабунку.

Через помилку – «мінус» 3 млн. 200 тис.грн.

Зовсім скоро завершується календарний і бюджетний рік. Ми працювали, намагаючись покращити умови проживання для людей в нашому місті, зробити Пологи привабливішими, комфортнішими. Звичайно, планів було багато, і більшість з них нам вдалося реалізувати. Але ж, на жаль, не все, – розповів Юрій Анатолійович. – Причина в дохідній частині міського бюджету. Ми планували її на рівні 27 млн.грн. Це дещо більше, ніж в минулому році, хоча податкова база не змінилася. Добре розуміли, що можемо розраховувати лише на ці кошти. До липня все йшло чудово, бюджет виконували на 100%. З липня, на жаль, перестали отримувати надходження з акцизу на пальне, а місячна сума – близько 600 тис.грн. До кінця року сума склала 3 млн.200 тис.грн. У вересні разом з мерами та Асоціацією міст почали бити на сполох. Кабмін почув вимоги і прийняв відповідну Постанову, якою повернув кошти з акцизу за пальне місцевим бюджетам. Ми побачили, що надходження зменшилися у 5 разів. Чому так сталося? Намагалися з’ясувати, направили листи в різні інстанції. В результаті виявилося, що на рівні Державної фіскальної служби допущено помилку. Надходження від акцизу з двох АЗС «Укрнафти», які знаходяться в місті, помилково зарахували до бюджету с.Поліг. Ми просили повернути ці кошти, внести зміни в Постанову. На жаль, ніхто цього не зробив. Міністерство фінансів пообіцяло єдине, що в останній бюджетний день року нам компенсують ці втрати.

Таку відповідь отримали від Міністерства фінансів

Які наслідки?

Через це ми були змушені переглянути свої програми в частині ремонту прибудинкових територій і доріг, оскільки акциз від пального поклали на ці роботи. В результаті залишились без ремонту кілька вулиць. Через цю ситуацію ми не зможемо у грудні розрахуватися з підрядниками за виконані роботи на різних об’єктах (туалет, дороги, водогін). Якщо компенсують ці кошти, то зможемо заплатити борги і продовжимо ремонт доріг. Якщо нам гроші таки повернуть, то отримаємо бюджет на рівні 28 млн.грн., – відповів Юрій Коноваленко.

Міський голова, звичайно, сподівається, що держава дотримає слова і виконає обіцяне. Пологівців же, як платників податків, обурює той факт, що кошти, які мали б йти на ремонт доріг у місті, а їх у нас аж 360 км, і ям вистачає, осіли в бюджеті Пологівської сільської ради. Одна літера «с» замість «м» і чиясь халатність надто дорого коштували Пологам. То в Києві мільйон туди, мільйон – сюди і немає ніякої різниці, куди ті гроші пішли, та, судячи з усього, ніякої відповідальності за податковий грабунок бюджету міста. А в нас кожна копійка на вагу золота і наполеглива вимога все виправити.

3 КОМЕНТАРІ

  1. Что то не верится…одна буква…а расчетный счет…а окпо…а мфо…тоже совпали?Столь странное совпадение случайностей…

  2. Якщо “так ” робити ремонт вулиць, то краще взагалі не робити! Новий тротуар по вул.Грушевського(Мопра), вже розсипається та вимітається!!! Так це, ще не було морозів! За те гроші “освоїли” як за якісний ремонт! Чи слідкує хто небудь за якістю виконаних послуг???

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут