МОЗ скасувало наказ, який забороняв 450 професій для жінок

0
28

Міністерство охорони здоров’я скасувало наказ №256, який визначав перелік з 450 заборонених для жінок професій, що, на його думку, грубо  порушувало право жінок на роботу, на рівність з чоловіками в трудовій сфері.

Зокрема, жінкам України заборонялося працювати у цілій низці важливих галузей таких, як підземні роботи, водіння деяких видів вантажного і пасажирського транспорту, робота в машинному відділенні корабля, ряд будівельних спеціальностей. Серед цих 450 є багато таких, в яких жінки дуже зацікавлені. Це, зокрема, добре оплачувані професії машиніста метро, моториста на кораблі, водія автобуса далекого прямування. Подібні заборони досі діють у багатьох колишніх Радянських республіках (в Білорусі, Росії, Вірменії, Грузії, республіках Центральної Азії).  У міністерстві ж  вирішили, що це дискримінаційна спадщина радянського минулого, яка заважає професійній реалізації мільйонів жінок.

Джерело: http://vgoru.org/index.php/prava-lyudini/item/24646-moz-skasuvalo-nakaz-yakij-zaboronyav-450-profesij-dlya-zhinok

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут