Голови сільських рад Пологівщини хочуть, щоб Дід Мороз поклав під ялинку… ДОРОГИ

1
52

Листи до Діда Мороза у сільських радах Пологівщини ще не писали, але “Пологівським вістям” зізналися, що під бій курантів загадуватимуть одне заповітне бажання – щоб сільські дороги врешті відремонтували!

 Що розповіли про сільські дороги голови сільрад?

 Володимир Черноус, голова Федорівської сільської ради:

– У нас погані дороги і через Кінські Роздори, і через Новоселівку-Костянтинівку-Решетилівське. Яма на ямі. Місцеві перевізники на грані, не хочуть їздити такими дорогами. Говорять навіть про те, що можуть відмовитися від цього маршруту, бо на наших дорогах «вбивають» свій транспорт і більше витрачають коштів на ремонт, аніж заробляють. Поточний ямковий ремонт зроблено на половині дороги Магедове-Федорівка (до балочківського повороту). По Федорівці у нас хороші дороги, окрім центральної, що обслуговується «Облавтодором». Тут теж було багато ям. За клопотанням Олександра Покутнього нам завезли два КАМАЗи асфальтної крихти. Машини нам надали в агрофірмі «Батьківщина», за крихту ми нічого не платили. Уявіть, які були ями, якщо в них «лягло» два КАМАЗи. Такий самий матеріал використали для ремонту дороги від балочківського повороту до Балочок.

 

Олександр Петрушов, голова Басанської сільської ради:

– Село Басань-місто Пологи, є маршрут – нема дороги. Щоденно сам долаю цей шлях, не знаходжу слів, щоб описати свої емоції… Люди постійно скаржаться на цю дорогу, запитують, чи є в нас взагалі держава і чому дорогу не ремонтують? Нікому не цікаво, як нам по такій дорозі їздити. Так само перевізники нарікають, що їзда по таких дорогах – це жах. Чи робитимуть ремонт і коли – ми також не знаємо. Років три вже чую обіцянки, що почнуть ремонтувати токмацький напрямок, а на ділі нічого не змінюється. Цікаво, куди діваються гроші із транспортного податку, якщо держава не знаходить коштів на ремонти наших доріг. Що стосується доріг по селу, то вони більш-менш нормальні. Ми їх робимо у міру можливостей кожного року. Але ж все дорожчає, якщо ми планували витратити на одну вулицю тисяч 20, то за новими розцінками нам потрібно щонайменше 100 тисяч. Це на білий варіант. Ціни злетіли у порівнянні з початком року.

 

Денис Скорук, голова Новоселівської сільської ради:

– Дорогу в Новоселівці можна описати одним словом «жах». Останній раз ямковий ремонт тут проводився, мабуть, років 7-8 тому. І то він був неякісним, до першого дощу – весь асфальт швидко вимився. Їздити по цій дорозі просто неможливо. У минулому році агрофірма імені Шевченка робила частковий ямковий ремонт у межах села за свої кошти, купували новий асфальт і використовували старі залишки. Ліквідовували найбільші ями. Роботи виконували не професіонали, а працівники будівельної бригади своїми силами, застосовуючи ручний каток. Все ж, було набагато краще, по дорозі можна було нормально їздити. Але вже знову ями розбиваються, необхідний ремонт. За хорошої погоди ми їздимо на Пологи польовою дорогою. Тільки там можна розігнатися, по головній трасі їдемо максимум 40 км/год., це і довго, і морально складно, транспорт пошкоджується. Стукаємо у всі двері, щоб нам зробили дорогу, але поки що це не дало результату.

 

Марина Рубан, голова Пологівської сільської ради:

– На сільські дороги ніхто не скаржиться, на багатьох вулицях їх відремонтували і раніше, і в цьому році. Заасфальтували Вишневу, Робочу, провели капітальний ремонт по Центральній, на черзі – вулиця Шевченка. Всі дороги на постійному контролі. Проблемним залишається міст на село Пологи і в дуже аварійному стані тротуар, що на Сигнальній. Його починали робити ще років три тому, почали – і покинули. Пройти цим тротуаром неможливо, особливо з коляскою. Дорогу на село Пологи частково зробили, заасфальтували найнебезпечніші та найрозбитіші ділянки.  На жаль, міст поки що не ремонтують. Цю дорогу має обслуговувати облавтодор.

 

Наталія Кошель, голова Інженерненської сільської ради:

– Сільська рада неодноразово направляла офіційні листи як до Служби автомобільних доріг, так і на ім’я голови Пологівської райдержадміністрації з проханням звернути увагу на стан дороги, яка з’єднує Новофедорівку і Тарасівку. Ця дорога перебуває в аварійному стані, а тому її експлуатація загрожує мешканцям сіл. Ще у вересні минулого року в повторному листі до Служби було зазначено, що цим шляхом їздить шкільний автобус, який забезпечує підвезення учнів двох шкіл Тарасівської та Новофедорівської, а також вчителів Вербівської ЗОШ. Сільська рада попросила додати дорогу Тарасівка-Новофедорівка до переліку доріг, які  фінансуватимуться у 2016 році. Восени минулого року Служба дала таку відповідь:

«З метою визначення стану та обсягу робіт фахівцями Служби обстежено дорогу від села Тарасівки до села Новофедорівки та встановлено, що на всій протяжності дорога потребує поточного середнього ремонту і капітального – на окремих ділянках. У 2016 році виділення коштів на проведення цих робіт не передбачене.»

Приблизно така ж ситуація у кожному населеному пункті Пологівського району. Чи дочекаються дива у 2018 році голови сільських рад Пологівщини? Давайте разом загадаємо таке бажання…

1 коментар

  1. Шановні сільські голови, голова РДА та районної ради, вибачте , Ви на кого надію покладаєте? Може і Вам, щось необхідно зробити, щоб дороги були?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут