З рубіновим ювілеєм, «Гірник»! (+ архівні фото)

0
64

Цьогорічний листопад ознаменувався чудовою подіє – Пологівський центр культури та дозвілля «Гірник» відзначає своє 40-річчя.

За час існування будинку культури виросло не одне покоління талантів. «Гірник» з самого початку став центром культури мікрорайону, там вирувало творче життя, гриміли концерти, свята, влаштовували яскраві зустрічі. Сьогодні, у професійне свято культпрацівників і такий чудовий ювілей, хочеться трішки зазирнути за куліси часу і згадати життя творчого колективу, а також побачити, чим живе він нині.

Життя насичене культурою

Свої двері «Гірник» відкрив у далекому 1977 році. Це був Будинок культури Приазовського рудоуправління. Комунальним він став набагато пізніше. Але якої б форми власності він не був, яку б офіційну назву не мав, завжди залишався улюбленим місцем відпочинку для жителів Поліг-5. Сюди, мов магнітом, тягнуло і дорослих, і дітей.

Першим очолив колектив «Гірника» Іван Лісовський, людина надзвичайно талановита і творча. Пропрацював він у культурі багато років, але ж культпрацівники, ми добре знаємо, колишніми не бувають. Любов до творчості у них у крові.

«Гірник» став центром життя мікрорайону, ми йшли на роботу на 8.00, а додому – після 23.00, адже двері Будинку культури були завжди відкриті для пологівців, і вони після роботи, школи поспішали сюди. Тут вирувало життя: концерти, свята, танці, гуртки. Люди самі тягнулися до культури, а культура, у прямому розумінні слова, йшла в маси. Усі добре пам’ятають новорічні і різдвяні вітання від «гірниківців», виступи агітбригади у цехах відділення рудоуправління та на інших підприємствах. Жарти, яскраві образи, пісні, танці – усім цим ми вміли дивувати, радувати. А чого варті мультфільми, дитячі фільми і вечірні кіносеанси у Будинку культури! Тоді ж не було відеоплеєрів, усі поспішали у «Гірник», бо там крутили кіно, – поділився спогадами Іван Григорович.

Об’єднані творчістю

У різні роки «Гірником» також керували Валентина Черненко, Катерина Кодак, Сергій Титюк, виконував обов’язки директора Олександр Заворочай, а нині працює художнім керівником.

Катерина Кодак найдовше працювала на посаді директора, заснувала і донині очолює народний аматорський театральний колектив. Для неї єдине ціле й нерозривне – життя, куліси, сцена. Катерина Пилипівна тепло згадує тих, з ким їй довелося працювати:

Прийшла у «Гірник» я у березні 1978 року, і з того часу колектив став для мене другою родиною. Разом йшли до успіхів, раділи й переживали. А скільки всього встигали робити! У нас були дуже цікаві колективи. Тільки хоровий колектив налічував більше 40 учасників, керував ним Володимир Перекупка. Великою популярністю користувався чоловічий ансамбль, з яким дуже часто виїжджали у Запоріжжя на виступи. Був і оркестр народних інструментів. Чоловічим ансамблем і ним керував Петро Закарлюка. Вокально-інструментальним ансамблем – Віталій Герасименко. Марина Мерена готувала чудових танцюристів, а Світлана Ляшенко очолювала цирковий колектив. До цих пір існує жіночий гурт «Калинонька», змінювалися учасники, його керівники, а гурт і нині на сцені. Першим керівником, до речі, була Наталія Таран.

Окремо хочеться назвати усю команду, яка показувала кіно у «Гірнику». Це наш кіномеханік Володимир Мельников, людина настільки мудра, розумна, творча, що до нього завжди йшли за порадою, вважали своїм батьком у найкращому розумінні. Його помічницею працювала Леся Полько, а контролерами – Надія Дяченко, Неля Бібік, Валентина Семерук, Оля Козак, Марія Безверха. Декого з них, на жаль, вже немає з нами, але їх і їхні кіносеанси люди й досі з великою ностальгією згадують. Тоді до нас на кіно йшли навіть зі своїми стільцями, бо всім місць не вистачало. А коли показували індійські фільми, то квитки розбирали вмить.

Золоті голоси у наших солістів. Улюбленцями публіки були Іван Корж, Іван Шаров, Степан Матяш. А дует Анни Бородавки і Уляни Галицької називали перлиною української пісні. Їх пам’ятають люди. Звичайно, знають і люблять пологівці виконавців Олександра Кожухаря, Сергія Титюка, Володимира Олійника, Тетяну Теут, Андрія Соболя, Сергія Тягла та інших. Їх хочеться слухати годинами.

Не можу не згадати й корифеїв сцени, неперевершених акторів нашого театрального колективу. Це Іван Лісовський, Фаіна Бурда, Олексій Резнік, Іван Пижов, Володимир Павловський, Віктор Порохня, Людмила Галаш та інші. Стільки ролей ними зіграно, стільки образів створено! Перші вистави й досі пам’ятаємо: «По-модньому» Михайла Старицького і «Сватання на Гончарівці» Григорія Квітки-Основ’яненка. А в 1996 році колективу присвоєне звання «Народний аматорський колектив».

І, звичайно, окремо згадаю завгоспа Станіслава Кучера. Кажуть, театр починається з вішалки, а я б сказала, що з декорацій. Саме Станіслав Михайлович, людина із золотими руками, створював усі наші декорації, бутафорію для виступів. Також не один рік працювали з бухгалтером Валентиною Чайкою.

Усіх приємно згадати, колегам хочу подякувати за самовіддану працю, спонсорам – за постійну підтримку нашого «Гірника». Усіх благ вам, друзі! Зі святом!

Звичайно, хотілося б сісти в машину часу і вирушити у мандрівку, побачити усе творче життя «гірниківців», ще раз, а може і не раз, відвідати такі шоу, як «Романтична пара», «Кагалінський зорепад», яких люди чекали з нетерпінням. Проведення «Кагалінського зорепаду» можна було назвати кульурною подією року у Пологах. Це завжди було неперевершено, грандіозно!

Яскраве й творче сьогодення

Не так давно Будинок культури, наш іменинник, став Центром культури і дозвілля «Гірник». Очолив його Олександр Добровольський. Сфера діяльності значно розширилася. Тепер у підпорядкуванні «Гірника» ще й два стадіони. Тож відповідальність не лише за культурне, а і за спортивне дозвілля.

Звичайно, усі ми любимо і добре знаємо сучасні творчі колективи, які працюють там. Це вокальний колектив «Калинонька», яким нині керує Олена Павловська, вокальний колектив «Ремікс», який очолює Олеся Білай. Дитячий театральний колектив працює під керівництвом Людмили Галаш, народний театральний – Катерини Кодак. Пишається «Гірник» своїми танцювальними колективами: театром танцю «Терпсихора» (керівник Тетяна Чернявська) і зразковим аматорським хореографічним ансамблем «Золотий ключик» (керівник Алла Карпенко). А які витвори декоративно-прикладного мистецтва діти створюють разом з керівником гуртка “Сонячні долоньки” Світланою Філоненко! Це фантастика!

Великий шлях творчий колектив «Гірника» протягом 40 років пройшов. То шлях до зірок. Попереду, знаємо, ще більше досягнень, злетів. Вітаємо з ювілеєм усіх «гірниківців», культпрацівників – з професійним святом, Всеукраїнським днем працівників культури і майстрів народного мистецтва! І говоримо зіркам Пологівщини СПАСИБІ за ваш талант дарувати кожному свято.

Фото з архіву «Гірника».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут