STOP насиллю в сім’ї: у Пологах радилися, як допомагати постраждалим (ФОТОРЕПОРТАЖ)

1
56

Сьогодні, 13 листопада, у залі засідань районної ради відбулося засідання «круглого» столу. Учасники обговорювали проблему насилля в сім’ї, необхідність створення комплексної соціально-психологічної підтримки сім’ям та особам, які постраждали від домашнього та гендерно-зумовленого насильства.

У засіданні взяли участь представники обласних організацій, влади, які займаються цією проблемою, а також соцпрацівники, медики, національної та патрульної поліції з Поліг, Гуляйполя та Оріхова. Зустріч вийшла, дійсно, цікавою і змістовною.

Тема насильства в родині – дуже актуальна, адже від нього, за статистикою, потерпає кожна 8 жінка. Проведені соціологічні дослідження доводять, що жертви насилля, фізичного, сексуального, психологічного, економічного, частіше соромляться зізнаватися в тому, що постраждали. Причин багато: бояться повторного насилля, того, що їм ніхто не зможе допомогти і т.д.

Запорізькі фахівці розповіли, що треба робити, куди звертатися, щоб отримати необхідну допомогу. Зокрема, голова ГО «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія» Ірина Куратченко наголосила на тому, що тільки завдяки впровадженню комплексного підходу до боротьби з домашнім насильством вдасться побудувати ефективну систему надання допомоги постраждалим. У Запорізькій області працюють мобільні бригади Фонду народонаселення ООН та Української фундації громадського здоров’я, які виїжджають на виклики і надають допомогу жертвам насилля. Бригади працюють у Запоріжжі, Бердянському районі та Мелітопольському. У Пологах теж могли б створити таку групу.

Психолог КЗ «Запорізький обласний центр соціально-психологічної допомоги» ЗОР Євгеній Гречанік детально розповів про діяльність установи, яку представляє. Це місце, де безкоштовно надають психологічні, соціально-педагогічні, юридичні консультації. Крім того, центр працює у режимі цілодобового стаціонару, і в разі потреби там можна знайти прихисток на деякий час. Спеціалісти центру не залишають тих, хто до них звернувся, у біді, вони сприяють пошуку житла, працевлаштуванню, допомагають психологічно реабілітуватися. Також у Бердянську діє центр матері і дитини, де можна отримати безпечне тимчасове місце перебування і психологічну підтримку. Головне знати, що є люди, готові прийти на допомогу, і звертатися до них, не замовчувати проблему!

Учасники “круглого” столу також обговорили питання взаємодії центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в Запорізькій області та інших суб’єктів. Тільки разом, у тісній співпраці вдасться реально змінити ситуацію і допомагати тим, хто цього потребує.

Важливо! У випадку виникнення критичної ситуації ви можете звернутися за допомогою:

ЗОГО «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія» (юридична, психологічна допомога постраждалим від насильства в сім’ї): 067-393-80-65, 061-270-92-91;

телефон довіри: 1584, 067-515-15-84, 095-845-15-84, 063-404-92-84;

координатор притулку для постраждалих від насильства: 068-135-18-52.

1 коментар

  1. Переповнений зал не зміг вмістити усіх зацікавлених, постраждалих, та причетних до критичних ситуацій…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут