Щоб не «підхопити» грип – купуйте вакцину

0
26

У Пологівському районі ведуть щотижневий збір даних щодо захворюваності на грип та ГРВІ. Як повідомила завідуюча епідвідділу Тетяна Одинець, на сьогоднішній день зареєстровано 1183 випадки захворювання на ГРВІ, з них 517 – школярі, 920 – діти дошкільного віку.

Дорослі рідше звертаються за допомогою медиків, проте зафіксовано 12 випадків захворювання на пневмонію, у всіх випадках хворі – це дорослі.

– Епідпоріг не перевищено, грип на Пологівщині не зафіксований, – говорить Тетяна Сергіївна. – У разі, якщо епідпоріг буде перевищено, вестимемо щоденний збір інформації по захворюваності і вживатимемо відповідні заходи.

Медики радять пологівцям вакцинуватися. Поки що цією порадою скористалося 12 людей – вакциновано трьох дітей та дев’ять дорослих. Використовують вакцину «Ваксігрип». Придбати або замовити вакцину, яка коштує близько 180 грн., можна в аптеці (у минулих роках вакцину купували в аптеці «Доктор МОМ» – ред.).

За кошти місцевого бюджету придбають вакцину для медиків та дітей із притулку. На це виділено 13 тисяч гривень. Пересічним громадянам безкоштовна вакцинація від грипу не передбачена.  Якщо ж хтось бажає вакцинуватися за власні кошти, тоді слід діяти так:

  • звернутися до сімейного лікаря, який робить огляд та надає дозвіл на вакцинацію;
  • замовити (якщо немає у наявності) вакцину у аптеці. (Вакцина надходить через 2-3 дні);
  • пройти повторний огляд у лікаря і отримати допуск для вакцинації;
  • звернутися до кабінету щеплень.

Імунітет виробляється протягом двох тижнів і тримається до 6 місяців. Та навіть якщо ви робили щеплення минулого року, шансів захворіти у вас набагато менше, ніж у тих, хто не щеплювався.

– Особисто я «за» імунізацію. Сама щороку роблю щеплення від грипу і всім раджу, – говорить Тетяна Сергіївна. – І дорослим, і дітям. Наприклад, якщо дитина не імунізована, її організму набагато важче боротися з хворобою, мова йде не лише про грип.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут