Пологівці відвідали Гуляйполе – батьківщину анархіста Махна

6
74

Наш край не дарма називають Махновщиною, адже саме в нашому регіоні, в часи української революції, 100 років тому свободолюбові українці під керівництвом Батька Махна боролись проти радянської навали. В часи визвольних змагань 1917-1921 років, саме на наших землях творилась Махновська республіка, рух захисту робітничого та селянського люду.

В рамках святкування 100-річчя української революції 1917-1921 років делегація пологівців відвідала батьківщину видатного анархіста всіх часів в день його народження.
7 листопада Нестору Івановичу виповнилося б 129 років, в історії державотворення України його називають одним з видатних політичних діячів.
До складу делегації увійшли: заступник голови райдержадміністрації Ірина Півень, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Ангеліна Устименко; керівник козацького полку с. Федорівка та депутат Пологівської районної ради Андрій Зєлєнцов; голова РО ТЧХУ Наталя Плетінь; голова Центру допомоги учасникам АТО при райдержадміністрації Валерій Орловський, учасники АТО Сергій Титюк, Юрій Хоменко, Андрій Мухін, Артем Галкін, студенти Пологівського професійного ліцею.
Захід розпочався із екскурсії Гуляйпільським краєзнавчим музеєм. Велика частина музейних експозицій розповідає та знайомить із життям, політичною та військовою діяльністю провідника повстанської армії Нестора Махна, та з особливостями державотворення на сході України у період з 1917 по 1921 роки.
Саме в музеї ми презентували книгу монографію Володимира Чопа та Ігоря Лимана «Азовський рейд Нестора Махна», що побачила світ за підтримки обласної виконавчої влади та в рамках проекту «Місця пам’яті Української революції 1917-1921 років». Біля тачанки та під стягами Махна читали сторінки книги, дискутували про визвольний рух того часу.
Продовжили свою екскурсію вулицями міста, де жив, закохувався, та господарював Нестор.
На центральній площі міста Гуляйполе біля пам`ятника Нестору Махну відбувся мітинг, з представниками козацьких організацій Запорізької та Дніпропетровської області. Під час якого промову мала заступник голови Пологівської райдержадміністрації Ірина Півень. представники Гуляйпільської райдержадміністрації., козаки Дмитро Сухінін, Ілля Лапін.
Захід відбувся за ініціативи Центру допомоги учасникам АТО при Пологівській райдержадміністрації за рахунок фінансування з районного бюджету.

Ангеліна Устименко, головний спеціаліст відділу освіти Пологівської РДА.

6 КОМЕНТАРІ

  1. Не знаю как в других странах,а на постсоветском пространстве самая лживая наука это история. Меняется власть в стране ,начинают переписывать историю, и местная власть городов и сёл меняют шапки как староста дед Нечипор в фильме “Свадьба в Малиновке”. Раньше были преданными коммунистами и комсомольцами, а теперь стали преданными махновцами.

  2. Таки маємо завдячувати Несторові Махну. Не було б його – хто і знав би про наші Пологи.

    • І жодної вулиці, школи, ба навіть клубу, спортивних змаганнь чи команди названих у місті в честь Нестора Івановича Махна! Хоча в честь сумнівнивних достойників, повязаних з Пологами хіба що місцем народження, достатньо. Знайшлися в свій час у владі прихвостні-ініціатори перейменувань! Ганьба пологівцям!

  3. Пологівці увічнили себе світлинами обабіч експонатів пам’яті батька Махна – гордімося! 😉

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут