28 листопадаа 2017 Місто 507  4 

Наша будівля – серед туристичних об’єктів Пологівщини. А ви знали, що робили німці у підвалах Будинку преси?


Будинок преси – одна з найстаріших будівель міста. За неточними підрахунками йому щонайменше 100 років.

Коли зведено цей будинок і кому з перших днів належав, встановити не вдалося. Є припущення, що зводився він під контору власником млина, німцем за походженням. Верхній поверх будівлі займала адміністрація млина, а внизу, у величезній просторій залі, влаштовували прийоми гостей.
На початку 1920-х німець-власник продав своє майно Рудаєву. Після подій 1917-21 років, будівля перейшла у власність держави. Деякий час тут діяла семирічна школа. У 1930 році Пологи стали районним центром і в цьому будинку розмістилися райком партії та райком комсомолу.
У роки Другої світової в ньому розміщувалася німецька комендатура, в підвалах якої допитували арештованих, а потім розстрілювали у дворі або ж вивозили до в’язниці.
У вересні 1943-го під час вигнання нацистських окупантів з міста в результаті одного з авіанальотів в будівлю влучив снаряд. Другий поверх будинку загорівся, як наслідок, сильно постраждав.
Будівлю відбудували наприкінці 1950-х років. До 1963 року у ньому містилося управління, що займалося постачанням та продажем запчастин.
У 1964 році ця будівля передана редакції районної газети «Радянське село» (нині «Пологівські вісті») та районній друкарні, де вони працюють і до сьогодні.

Джерело: Музейний заклад.


  1. Валодя сказав:

    А будуть, як от наприкінці 1950-х років, відбудовуватся зруйновані без снарядів окупантів пологівські заводи, котельні, промбази, будуправління, і т.д., за чий кошт?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.