Козаки й солдати – іграшки наші! (ФОТОРЕПОРТАЖ)

0
92

Вихованці гуртка «Військово-історична мініатюра» Будинку дитячої та юнацької творчості повністю руйнують стереотип «дерев’яні іграшки – важке дитинство» і доводять, що навіть зі звичайної фанери можна власноруч виготовити ексклюзивну іграшку.

Керує гуртком Валерій Олексійович Дорохов. Працює він в БДЮТ більше 5 років. За цей час вихованцями його гуртка стали приблизно 60-70 дітей. А скільки виробів вони разом з керівником встигли зробити, навіть важко підрахувати.

Валерій Олексійович зацікавився моделюванням військових мініатюр ще змолоду. Тоді його підштовхнула до цього робота в школі. Щоб зацікавити дітей у вивченні військової підготовки, яку він викладав, вирішив змоделювати мініатюру бомбосховища. Звичайно, його учням це сподобалося, і вони із задоволенням відвідували його заняття. Та й предмет так легше було засвоювати.

Пізніше він повернувся до цього заняття, яке переросло з хобі у роботу, яка приносить неабияке задоволення. Тепер Валерій Олексійович передає свої знання і вміння вихованцям. А діти із задоволенням вчаться робити солдатиків, козаків, богатирів, літаки, коней, військову техніку, зброю. Усе це з фанери, картону і паперу. Щоправда, на виготовлення однієї іграшки треба багато часу: на одну нескладну фігурку – близько місяця. До того ж, діти виготовляють фігурки солдатів армій країн світу різних часів, заодно і історію вивчають.

Процес виготовлення іграшок дуже цікавий. Все починається з ідеї, потім виготовляється лекало кожної деталі. Усе продумується до найменших дрібниць. Зображення переноситься на фанеру, з якої і випилюється фігура. Потім деталі склеюють і зачищають, фарбують, сушать – все, іграшка готова. Роблять гуртківці все це за допомогою лобзика, наждачного паперу, надфілів, ножиць, олівця, клею.

Ось так з’являються ексклюзивні іграшки, сувеніри. Є в них і масштабні роботи, цілі експозиції. Діти виготовляють їх як для себе, так і для друзів, виставок. Навіть у Пологівському краєзнавчому музеї є фігурки і техніка, яку виготовили вихованці гуртка. Їхні роботи високо оцінили і на виставках у Києві та Запоріжжі, мають нагороди за них.

Виходить, що сучасні діти люблять не тільки гаджети і комп’ютерні ігри, а й самі виготовляють іграшки. Цей процес надзвичайно цікавий і веселий. Щопонеділка, щосереди і щоп’ятниці вихованці поспішають на заняття до Валерія Олексійовича. А там панує по-домашньому добра й затишна атмосфера, у кімнаті приємно пахне деревом. Там в руках дітей народжуються шедеври!

Антон Волочко, Дар’я Колісник, Микита Адлахович, вихованці гуртка «Основи журналістики» БДЮТ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут