Чи варто панікувати: як оформлятимуть спадок з 1 листопада

0
66

Останнім часом у Інтернеті досить часто можна було зустріти інформацію про те, що з 1 листопада ц.р. не можна буде вступити у спадок чи укласти договір дарування.

Зрештою ця інформація поширюється уже кілька років. У ній посилаються на постанову Кабміну № 231. Однак, як зазначає юрист Камінь-Каширського бюро правової допомоги Едуард Гречко, ця постанова уже два роки як скасована.

–Постанова Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 року № 231 дійсно неоднозначна. Згідно з нею, люди не мали б змоги оцінювати майно, а нотаріуси у свою чергу не могли б оформлювати спадщину чи договори дарування. Проте цю постанову визнали незаконною та скасували її ще у 2015 році, – пояснює Едуард Гречко. – Постановою Вищого адміністративного судуУкраїни від 29.07.2015 по справі № К/800/62987/13 постанову Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 року № 231 “Деякі питання проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства” визнано незаконною та скасовано. До того ж, на офіційному сайті Верховної Ради України зазначено, що Постанова Кабінету Міністрів № 231 від 04.03.2013 втратила чинність.

За словами юриста, згаданою постановою передбачалося, що «…Під час проведення операцій з продажу (обміну) фізичними особами об’єктів нерухомості у значеннях, наведених у Податковому кодексі України, а також в інших випадках, визначених законодавством України, нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна…».

В такому разі, громадянин, який звертався б до нотаріуса з питання спадкування або оформлення дарування нерухомого майна, не мав би змоги провести оцінку майна, а нотаріус в свою чергу посвідчити угоду чи оформити спадщину.

Отже, на сьогодні, Постанова КМУ від 04.03.2013 року № 231, не має юридичної сили і питання щодо неможливості вступити в спадщину чи укласти договір дарування не порушується, – зазначає Едуард Гречко – Тому громадяни можуть спокійно дарувати, бути обдарованими та приймати у спадщину майно.

Джерело: Район.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут