«Вмій сказати «ні» шкідливим звичкам»

0
76

На вказану тему 5 жовтня 2017 року фахівцями із соціальної роботи Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведена лекція у Пологівському професійному ліцеї. Про це йдеться на сайті Пологівської РДА

Юнакам та дівчатам було роз’яснено про два шляхи, якими можна йти в нашому житті: широкий і вузький, попереджено про наслідки шкідливих звичок.

Перший шлях, яким йде більшість людей, це: «Бери від життя все, чого хочеш. В житті треба все спробувати». Такий спосіб життя формує молоду людину, набуті шкідливі звички при цьому роблять з неї хронічного курця, алкоголіка, наркомана, ігромана, і, з рештою, добровільного раба власних пожадливостей. Вони несуть людині хвороби, бідність, нещастя, а обраний широкий шлях веде її до загибелі.

Мудрі люди обирають інший шлях – вузький. У своєму виборі вони будуть щасливими, хоча і доведеться можливо пройти випробування – терпіти глузування, бути «білою вороною», не таким як всі. Але краще бути «білою вороною», із здоровими зубами, легенями, венами, ніж бути «чорною» як всі із втраченим здоров’ям і загубленим життям.

Учнівській молоді також було наголошено на тому, аби вони були розсудливими і далекоглядними у своєму прийнятті рішень на отримані пропозиції спробувати закурити, випити і т.д., думали про наслідки свого вибору, адже все починається або з думки, або з пропозиції. Хтось сказав: «Посієш думку – пожнеш слово, посієш слово – пожнеш вчинок, посієш вчинок – пожнеш характер, посієш характер – пожнеш долю». Пропозиції тих, хто схиляє людину на ризик зашкодити своєму здоров’ю слід відкидати, адже вплив оточуючих однолітків, друзів може бути вирішальним у здобутті залежності від сигарет, алкоголю, наркотиків, – і тоді слід сказати їм твердо: «Ні, це не для мене, в мене інші цінності і переконання». Як результат потім таку тверду духом людину будуть поважати в будь-якому віці.

Джерело: Пологівська РДА.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут