Усіх чипувати! Мурзики і Тобіки стануть розкішшю для своїх господарів?

8
58

Тільки не падайте від новини! У Верховній Раді зареєстрували законопроект №7220, у разі прийняття якого українців зобов’яжуть реєструвати і чипувати домашніх котів і собак. Про це йдеться в пояснювальній записці до документа, пишуть ЗМІ.

“Відповідний проект закону передбачає обов’язкову реєстрацію всіх тварин – диких, бездомних і домашніх. За перші дві категорії заплатить місцева влада, а за останню – власники.

У подібний список потраплятимуть всі тварини старші двох місяців. Якщо українець тільки купив кота або собаку, то зареєструвати їх потрібно буде не пізніше, ніж через п’ять днів. У разі переїзду з домашнім улюбленцем людей зобов’яжуть повідомляти ветеринарну службу також у п’ятиденний термін.

Після успішної реєстрації тварині видадуть довічний порядковий номер, який доведеться прикріпити до нашийника.

За реєстрацію домашньої тварини необхідно буде заплатити збір у розмірі близько 170 гривень.

При цьому законопроект передбачає введення штрафів і кримінальної відповідальності за умертвіння вагітних домашніх тварин і їхнє усипляння в присутності дітей.

Зокрема, ці дії будуть прирівнюватися до жорстокого поводження з тваринами. Згідно 299 статті КК України винуватцю загрожує штраф до 850 гривень або арешт на строк до шести місяців.

Крім того, вводяться штрафи і за не прибирання екскрементів собаки (від 850 грн до 1,7 тис. грн), за використання тварин для жебракування (від 5,1 до 20,4 тис. грн), за розведення безпородних домашніх тварин «на дому» (від 5,1 до 20,4 тис. грн), за відмову від стерилізації тварини (3,4 до 20,4 тис. грн), а також за продаж котів і собак з рук без документів (від 340 грн до 20,4 тис. грн)”  – йдеться в новинах.

Складається враження, що в країні більших проблем, ніж розведення безпородних котів і собак, немає, а депутати не знають, чим би ще зайнятися, аби не вирішувати нагальних проблем. Ні, звичайно, захищати тварин потрібно, це живі істоти і вони теж мають мати свої права. Але, якщо цей закон таки приймуть, домашні улюбленці стануть розкішшю для господарів. А ще цікавіше, як його будуть виконувати? У нас в країні стільки хороших законів, але ж вони, як дишло…

8 КОМЕНТАРІ

 1. Чому не підписана стаття? Хто автор слів, які звинувачують депутатів Верховної Ради у дурості ?

 2. Цей законопроект дуже довгий і багато в чому декларативний, дійсно, незрозуміло хто його буде виконувати і яким чином, особливо в сільській місцевості.Наприклад, якщо є штрафи за відмову від стерилізації, то яким чином будуть створені умови, щоб ця процедура була доступна для господарів тварин і т. д. і т.п. Хоча проблема безпритульних тварин потребує вирішення і закони потрібні.

 3. ненормальні депутати як з іншої планети. людям у країні достойного життя немає, а вони про тварин. скільки дітей, людей потребують допомоги, а ці дибіли ==ньою займаються.

 4. Коментарі із соціальних мереж:
  Наші дeпутати вирішили усі нагальні проблeми простих людeй:низькі тарифи за комунпослуги, гідні зарплати, пeнсіі, тільки залишилось вирішити проблeми з тваринами. Ось цe-то нагальні проблeми. Дeпутата Дeйдeя звинувачують в нeзадeкларованих мільйонах,то цe нe проблeма, а ось як на дворі нагадить пeс-ось цe найгірший дискомфорт, який тільки можe бути. Екскримeнти псячі гіршe зло,ніж розкрадання мільйонів.
  Дуже хочеться “дєньжат по лёгкому срубить” з бабусь, у яких котики єдина втіха: 170 х N грн. (де N – кількість хвостів). Важко уявити цю реєстрацію по селах і приватному сектору в містах. Бовдури, що тут скажеш.
  Десь уже нагадили, бо відволікають увагу населення!!!

 5. А що? Не подобається? А чому? Це ж НАШІ з вами, депутати, їх вибрали, за них голосували, раділи, що вони пройшли. І тепер вони “працюють”. Або роблять вигляд, що працюють, часом, бачимо результати їхньої непосильної праці… І тоді ми прозріваємо: виявляється, що наші кристально чесні вибранці – бовдури ). А хто, власне, більші бовдури? Приходить на пам’ять вислів, здається, Джорджа Оруелла: “Люди, які приходять і голосують за злодіїв, зрадників і шахраїв, не є їх жертвами. Вони співучасники”. Як-то кажуть: “Бачили очі, що руки брали, тепер їжте, хоч і повилазьте”…

  • Полностью согласен с Вами, но выбирать нет из кого, все мы такие, а если кто и другой, то попав в Греховную Раду тоже становится греховным депутатом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут