Що нам пропонує осінній ринок?

0
46

Ось вже й середина осені, усю городину зібрано: що раніше, що пізніше. Час подбати про те, як зберегти урожай, а тим, хто не має власних городів – закупити все необхідне у селян. Що ж з цінами?

Ті, хто продає, не задоволені млявим попитом та, наприклад, ціною на картоплю й цибую-кущівку, кажуть, хотілося б продати дорожче, але картоплю доводиться продавати по 4-6 грн. за кілограм,  цибулю  так само, а то й по 3 грн. за кілограм. Капуста тримається на позначці 4-4,5 грн., буряк –4-6 грн., а от гарна морква – не менше 10 грн. за кілограм. У селянських господарствах вже немає помідорів та огірків, тож ціна парникових зросла до 22-23 гривень за кілограм, а в деяких магазинах – до 33-39 грн. Солодкий перець теж не дешевий – від 10 до 20 грн. в залежності від його якості. Часник на ринку дорогий – від 50-60 грн. за кілограм відбірного, дрібний – наполовину дешевший. Є у продажу й редиска по 12 грн. за кілограм, але купують її зрідка. Зелень же завжди «в ходу», зараз пучечок кропу чи петрушки –5 грн. Дорогі цього року й яблука – від 16 до 20 гривень за кілограм, а то й більше. Щоправда, невеличкі та трохи ушкоджені можна знайти й по 3-5 грн.  За кілограм груш доведеться віддати від 20 до 30 гривень. Чималий вибір винограду за ціною від 10 до 40 гривень за кілограм, дешево продають сливи – по 5-10 грн. за кілограм. Півлітрову баночку шипшини чи глоду продадуть за 5-6 грн., пучечок калини – за 8-10 грн.

 Є у продажу чимало саджанців плодових дерев, вибір широкий, вартість одного саджанця – 50 грн., саджанці троянд можна придбати за 30-35 грн.

Що ж стосується  найнеобхідніших продуктів харчування, то найбільше вражають домашні яйця, які підскочили в ціні до 30 грн. за десяток (магазинні – 21-22 грн.) і на ринках їх майже немає. Дорожчають і молочні продукти: літр молока вже продають за 10-12 грн., сир нежирний – 50 грн. за кілограм, 0,5 л сметани – 40 грн. М’ясо давно подолало 100-гривневий рубіж за вирізку,кілограм якої тепер коштує 120-130грн., реберця тримають ціну 75 – 80 грн. за кілограм,  сало стартує від 30 грн. за кілограм (тоненьке) і доходить  до 60 –70 гривень. Різану домашню птицю продають з розрахунку вже 80 грн. за кілограм ( ще з місяць тому було 60).

Любителі свіженької риби можуть купити, зокрема, карасів від 30 гривень за кілограм. Їх на пологівських ринках продають щодня. А от на четверговому ярмарку  свіжу рибу пропонують продавці з Токмацького району. У них карасі по 28 грн./кг, окунь –  45, товстолобик – 40, короп великий – 65, менший –35, щука –70, судак –85, голови товсто- лобика – по 25 грн./кг. Щоправда, за цією рибкою доведеться постояти в черзі.

Як бачимо, на ринку можна придбати практично все, що треба, були б гроші. Продавці сподіваються, що торгівля пожвавішає, коли пенсіонери отримають підвищені пенсії. Чи справдяться їхні сподівання – покаже час.

Наш кор.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут