Патронат над дитиною – підтримка сім’ї з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах

0
146

В Запорізькому регіоні  понад 900 дітей-сиріт, та дітей , позбавлених батьківського піклування, які потребують влаштування в сім’ю і знаходяться в інтернатних закладах.

Загалом, виховання в таких закладах дещо суперечить ідеї формування самостійної особистості, незалежно від волі та добрих намірів керівництва і персоналу закладу. Адже чи то дитина, чи то молода людина яка виховується в інтернатному закладі завжди перебуває у підпорядкуванні, залежності від дорослих, які несуть за неї юридичну відповідальність, не може діяти без їх дозволу. Тому зусилля педагогів закладу спрямовані переважно на  виховання дисциплінованості, слухняності та розвиток пізнавальної сфери особистості. Це, безперечно важливо для будь-якої людини, але розвиненість лише цих якостей не забезпечить успішної соціалізації вчорашнього випускника.

Саме тому зараз в Україні, йде активна пропаганда того, що на зміну  інтернатним закладам для дітей, притулкам, центрам соціально-психологічної реабілітації дітей має розвиватися мережа сімейних форм виховання дітей (прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу), послуги сімей патронатних вихователів, послуга наставництва.

            Такі форми сімейного виховання як прийомна сім’я, чи дитячі будинки сімейного типу вже знайомі більшості громадян, тому про них нагадаємо коротко. Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває у  шлюбі,  що  добровільно  за плату (2 прожиткових мінімуми на місяць) взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу  –  окрема сім’я,  що створюється  за  бажанням  подружжя  або  окремої  особи,  яка  не перебуває  у шлюбі,  які беруть на виховання та спільне проживання не менш  як  5  дітей-сиріт  і  дітей,  позбавлених  батьківського піклування.

Вихованці перебувають  у  дитячому  будинку сімейного типу до досягнення 18-річного  віку,  а  в  разі  продовження  навчання  у професійно-технічному,  вищому   навчальному  закладі  I-IV  рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів. Загальнакількістьдітей у дитячомубудинкусімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючирідних. На кожну дитину сироту Держава виплачує грошове забезпечення у розмірі 2 –х прожиткових мінімумів та окремо плату батькам-вихователям.

Інформація щодо відносно нової форми виховання – сім’ї патронатного вихователя вже дещо висвітлювалася фахівцями ПРЦСССДМ, та враховуючи те, що в Україні планом пріорітетних дій Уряду на 2017-2018 р.р. передбачено запровадження патронату над дитиною як альтернативи інституційному догляду дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, пропонуємо більш детально зупинитися саме на ньому.

            Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї, за плату (5 прожиткових мінімумів на місяць) надає послуги з тимчасового (від 1  до 6 місяців) догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Помічник патронатного вихователя – йогочоловік/дружина чиіншийдорослий член йогосім’ї.Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму приміщенні. Слід зазначити, що патронатному вихователю, під час здійснення догляду за дитиною зараховується педагогічний стаж.

            Тож, якщо ви зараз пербуваєте у пошуку роботи, маєте досвід виховання власних дітей, та бажаєте допомогти тим дітям які цього потребують, звертайтеся до Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за додатковою інформацією стосовно здійснення патронату над дитиною. Якщо вас зацікавили інші форми сімейного виховання, про які згадується в даній статті, фахівці із соціальної роботи нададуть вам вичерпну інформацію за адресою м. Пологи вул. Державна 75, або за тел. 066-574-13-62; 068-992-50-69.

В.В.Пустовойтенко, директор ПРЦСССДМ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут