Ні! – торгівлі людьми: 5 правил, які треба знати, щоб вас не продали

0
58

В усьому світі торгівля людьми – один з найтяжчих злочинів проти особи. За даними ООН людей продають у рабство в 127 країнах світу. В 11 державах відмічений «дуже високий» рівень активності викрадачів людей, серед них – Україна, яка виступає одночасно і як країна призначення, і як країна походження і транзиту.

Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють такому явищу, як торгівля людьми.

Так, одним із напрямків роботи Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі-Центр) є протидія торгівлі людьми. Саме тому фахівці Центру активно пропагують тему запобігання торгівлі людьми серед усіх категорій населення, проводячи відеолекторії серед учнів та студентів міста та району, вуличні акції серед населення та гостей міста.

Фахівці Центру закликають усіх громадян бути уважними та обережними під час планування та реалізації своїх життєвих задумів. Для того, щоб вберегти себе, потрібно знати декілька правил:

1.Не вірте рекламі фірми, яка не відповідає вимогам законодавства України (не вказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав). Торгівці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи:

-різноманітні фірми-посередники з працевлаштування за кордоном;

-туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства, агенції шоу –бізнесу;

– оголошення, рекламу в ЗМІ та Інтернеті;

-незнайомих людей, а часом навіть родичів, друзів, сусідів, знайомих.

2.Не ведіть переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у переговорах довірену особу – це може бути ваш юрист чи близька людина.

3. Перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном).

4.Зв’яжіться з посольством країни, куди ви плануєте подорож, та дізнайтесь про правила щодо працевлаштування або навчання іноземців.

5.Особисто оформлюйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути вас у боргову залежність або вчинити злочин стосовно інших осіб за вашими документами. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави.

В.Пустовойтенко, директор Пологівського РЦСССДМ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут