Гарний, чистий, доступний для інвалідів та безкоштовний – таким буде новий туалет у центрі міста

3
52

Як розповів «Пологівським вістям» міський голова Юрій Коноваленко, загальна вартість об’єкту складає мільйон гривень.

Ще восени міська влада звернулася до обласної ради та до Міністерства регіонального розвитку з проханням надати фінансову підтримку в будівництві громадського туалету у Пологах, який для нас, жителів, є дуже важливим соціальним об’єктом. На жаль, ніхто коштів нам не надав, пояснивши це тим, що даний об’єкт не настільки важливий, щоб його фінансувати. Враховуючи, що надходження до міського бюджету в цьому році нижчі, ніж у минулому (пов’язано із тим, що місто недоотримує акциз від продажу пального, на сьогоднішній день йдеться про суму більше 1,5 мільйона), Пологівська міська рада звернулися за допомогою до районної ради та районної держадміністрації.

– Я вдячний керівництву району та депутатам районної ради, що на минулій сесії було виділено 400 тисяч гривень на співфінансування для будівництва об’єкту. Таким чином, 600 тисяч – це кошти міського бюджету і 400 – районного, -зазначив Юрій Коноваленко.

За проектом, зведення та оснащення туалету має зайняти 4 місяці. Тобто, червону стрічку мали б перерізати вже на Новий рік. Проте варто враховувати, що затримати розпочатий процес можуть погодні умови. На сьогоднішній день будівельники навіть перевиконують терміни. Цьому сприяла сонячна погода.

Новенький туалет буде просторим, матиме освітлення, опалюватиметься конвекторами. Він також буде поділений на дві половини – чоловічу та жіночу, тобто матиме двоє вхідних дверей. В кожному відділі передбачена кімната з умивальниками, сушилками та, власне, сам клозет з трьома кабінками. Одна кабінка ( і в секторі «М» і в секторі «Ж») буде ширша за розмірами та обладнана для людей з особливими потребами. Тобто, пристосована навіть для тих, хто пересувається на інвалідному візку. Відповідно, буде зроблено доступний під’їзд, доріжку. Крім будівництва самого приміщення, прокладуть водовод, зроблять централізовану каналізацію.

За порядком у вбиральні слідкуватиме найманий працівник (прибиральник) і, скоріш за все, доведеться приставляти охоронця, адже у міській раді переживають за цілісність та чистоту вбиральні. І що примітно, користуватися туалетом жителі та гості міста будуть абсолютно БЕЗКОШТОВНО.

Старий туалет обов’язково за всіма нормами знезаразять та знесуть.  До речі, у місті на даний момент два комунальні туалети. Брат-близнюк центрального туалету знаходиться в кінці парку, що біля районного Будинку культури. Він також натерпівся від відвідувачів, але будувати новий тут поки не будуть. Натомість, обіцяють і надалі підремонтовувати та прибирати після візитів надто активних відвідувачів. Також, по закону, туалети у кафе мають бути доступними для кожного, хто захоче ними скористатися, навіть якщо він не є клієнтом закладу. Проте, припускаємо, що такі візити не радують власників кафе. Платний туалет знаходиться в приміщенні автовокзалу, але це вже не комунальна власність.

3 КОМЕНТАРІ

  1. З відкритям міського стратегічного об’єкту №1 є надія що проблема, яку колишня влада ігнорувала протягом своєї довготривалої каденції, для пологівців таки частково вирішиться! І це мабуть найважливіший крок міської влади назустріч побажанням пологівців, крім будівництва плавального басейну, звичайно… Стратегіний об’єкт №2, саму будівлю міськради, яку колишня влада тільки з їй відомих міркуваннь роздробила, та розпродала частинами в приватні руки, перетворивши чи то на заїзжий двір чи то на караван-сарай, сьогоднішнім очільникам міста з б’єктивних та суб’єктивних причин, навряд чи вдасться повернути назад у володіння міськії громаді…

  2. Ну, коли дійде черга до відкриття??? А якщо такими темпами буде все дорождачи, так і туалет без потреби буде.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут