Воскресенці співали й танцювали – так День села відзначали (ФОТОРЕПОРТАЖ)

0
124

14 вересня – день визволення села Воскресенка Пологівського району від нацистських загарбників. 74 роки тому тут вирувала війна, тут гинули воїни, тут горіла земля… Так, саме земля і все на ній: вщент розбили фашисти лікарню, підпалили півсела, гноїли худобу. Тікаючи, знищували все на своєму шляху.

Але відродилося село, забуяли сади, заколосилися ниви, підросло не одне покоління. У 2017 році повернули селу його прадавню назву – Воскресенка. І недаремно. На очах змінюється, ніби воскресає, оновлюється життя. Це практично відчули жителі величезного села – Воскресенської громади.

Сьогодні гордо майорить прапор переможців високо над селом, а поряд у вічному мовчанні могили загиблих у пекельних боях за кожен метр рідної землі.

Звучить тихо мелодія, сходяться люди вшанувати пам’ять полеглих за свободу. Учні Воскресенського НВК перед святими могилами запевнили, що будуть гідно нести прапор перемоги, захищаючи незалежність Вітчизни. Сьогодні сумно і прикро говорити, що у ХХІ столітті після 74 років мирного життя гинуть сини України, відвойовуючи своє рідне у зажерливого ворога. Відійшли у вічність молоді люди, наші земляки: Соловйов Роман Юрійович, Шингур Дмитро Васильович, Корнєв Артем Ігорович.

Життя продовжується, свято вирує, бо це День села. Учні 1-4 класів виявляли свої таланти у конкурсі малюнків на асфальті «Моє рідне село», спортсмени проводили змагання з футболу, шахів, шашок, силової підготовки, тенісу. А на головній площі села розташувався ярмарок. Учні Воскресенського НВК та Воскресенської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів представили розмаїття виробів, продемонстрували вміння вирощувати, готувати і радувати людей. Зібралося багато односельців. Лунають пісні про Україну, про українські звичаї, обряди, ярмаркування…  Навіть природа радіє, лагідно вітає цей день. У сонячному сяйві мерехтять переливаються різнокольорові барви вишиванок, віночків, а головне – сяючих усмішок і очей дітей. Вони смакують купленими пиріжками, тістечками, пирогами, бубликами – всього не перелічити. Саме для них працювали тир, батут, гумова гірка. Музика, вітання, розваги, ласощі панували цілий день у селі.

Ось нечутно підійшов і вечір, і свято продовжилось. З вітальним словом до громади звернувся обласний депутат Ю.М.Ружнін. Задали настрій, налаштували на головну мету свята, нагадали про мужній, непереможний дух Запорізького краю, зокрема, нашого села, січові козаки. У запальному дійстві вони демонстрували ерудицію, вміння вести бій, виборювати перемогу, виховуючи молодь у спритності, сміливості і мужності. Зачарували козаки своїм колоритним вбранням, енергійністю, силою, зброєю і вмінням володіти нею.

Талановиті аматори сільського Будинку культури підхопили настрій і повели односельців у світ чарівної пісні-вітання. Були нагородженні за різними категоріями жителі села: від найменшого до найстаршого. Вітали і спортсменів і народних умільців. Під час концерту воскресенці щиро дякували виступаючим за фантастичні трюки. Молоді мелітопольці з групи «MISTO M» подарували ритмічні пісні та мелодії. З дітьми працювали артисти-аніматори. Довго летіло селом відчуття радості, святкового настрою, переконання у тому, що наш народ уміє працювати, святкувати, а головне – може відстояти рідну землю, а якщо необхідно, то й життя віддати.

Віра Михайлівна Зубець, вчитель Воскресенського НВК.

Фото з архіву НВК і сайту Воскресенської громади.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут