“Тихі зорі вічної пам’яті війни 1939-1945”: у пологівській бібліотеці презентували книжкову виставку (ФОТОРЕПОРТАЖ)

0
46

Сьогодні День знань, святковий, урочистий. А в далекому 1939 році 1 вересня змінило хід історії, тоді розпочалася найкривавіша і найжорстокіша трагедія людства – Друга світова війна.

Нацистська Німеччина вторглася на територію Польської держави.  Українські землі з перших днів опинилися в епіцентрі бойових дій, тому для українців ця війна почалася саме 1 вересня. Українці у складі польської армії вступили у бій вже 1 вересня 1939 року, а українські міста Львів, Самбір та Дрогобич зазнали бомбардувань німецькою авіацією у перші дні війни. Частина української етнічної території була окупована нацистами в перші тижні війни.

1 вересня можна назвати днем смутку та пам’яті жертв Другої світової війни. У Пологівській центральній районній бібліотеці напередодні відбулася презентація тематичної книжкової виставки “Тихі зорі вічної пам’яті війни 1939-1945”, яку провела директор установи Тетяна Савічева. Зокрема, вона розповіла про книги, в яких зібрані документальні історичні матеріали про Другу світову війну та участь в ній України. Також на виставці представлені теки з матеріалами про бойові подвиги наших земляків, це вирізки з різних періодичних видань з розповідями про пологівців, які захищали Батьківщину.

На презентацію завітали представники ветеранських організацій, районного центру для сім’ї, дітей та молоді, культпрацівники.

До присутніх звернулася заступник голови РДА Ірина Півень. Вона наголосила на тому, що ми маємо пам’ятати, якою ціною вдалося здобути мир на рідній землі. Також повідомила, що у Пологах 15 вересня відбудеться мітинг, присвячений Дню визволення району від німецько-фашистських загарбників. Подарувала  присутнім маки – символ пам’яті жертв війни.

Книжкова виставка цікава, тож усіх бажаючих дізнатися більше про історію України в період Другої світової війни бібліотекарі чекають у читальному залі ЦРБ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут