Собаче життя: рятувати чи вбивати?! (Відгук на публікацію)

4
40

Матеріал про безпритульних тварин набув неабиякого резонансу серед пологівців, люди жваво обговорюють цю тему. Вашій увазі пропонуємо лист від нашої постійної читачки Ірини Царенко, яка розгорнуто пояснила, які плюси має стерилізація тварин (лист додаємо в повному обсязі). А яка ваша думка з цього питання?

Шановна Ірино Сергіївно! Дякую газеті «Пологівські вісті» за вашу позицію стосовно вирішення проблем безпритульних тварин цивілізованим шляхом. Вважаю, що і завдяки тим матеріалам, які були розміщені на сайті газети та коментарям читачів, в наше місто не зайшли із своїми послугами харківські «живодери». В останній статті з цієї  теми «Рятувати – чи вбивати» Оксана Бойкова написала майже все те, що збиралася написати я, але не дійшли руки. Як людина, яка вивчає питання, як ця проблема вирішується в інших містах та в міру своїх сил допомагає безпритульним тваринам нашого міста, хочу донести до громадян  інформацію про переваги такого вирішення проблем безпритульних тварин та внести деякі доповнення.

Прийнята міська Програма «Поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у місті Пологи» передбачає стерилізацію тварин. Не всі жителі нашого міста розуміють необхідність саме такого вирішення проблеми. Досвід таких міст як Львів, Одеса та інших свідчить, що стерилізація тварин дозволяє зменшити їхню чисельність, попередити  агресивність. На певній території мешкає певна кількість собак, вони не допускають на неї інших представників свого виду. Але ось починаються «собачі весілля», і туди збігаються  собачі кавалери, як безпритульні, так і домашні. І розпочинається: гавкіт, з’ясування стосунків, можлива агресивна  поведінка. І це триває приблизно 3 тижні. Зрозуміло, що це нікому не подобається. А потім з’являються цуценята, і добре, коли є люди, які піклуються про цих собак та знаходять їм господарів, а якщо ні – армія безпритульних, нікому не потрібних тварин збільшується. Якщо собака буде стерилізована, то ніяких собачих весіль, ніяких цуценят, вона просто доживе свій собачий вік, який досить короткий.

Що ж відбувається, якщо собак знищують, вивозять тощо? На певний, досить короткий період часу, собак на цій території не буде. Але вже досить швидко на неї прийдуть нові тварини, і все почнеться спочатку: «собачі весілля», цуценята і так далі. До речі, коли собак знищують, у них починає народжуватися більша кількість цуценят. Створення притулку постійного перебування в наших умовах теж не вихід, бо дуже швидко він буде переповнений тваринами, адже господарі тварин перекладуть відповідальність за них та їхнє потомство на інших. Отже, стерилізація  –найбільш ефективний спосіб регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами.

Хочу порушити ще питання безпритульних котів, яких в нашому місті багато. На цю проблему звертають увагу мабуть тільки ті, кому це болить, хто вболіває за їхню долю. Але, на мою думку, стерилізувати потрібно і кішок.

Стерилізацію безпритульних собак потрібно вже починати зараз, а не чекати, поки буде вирішене питання із шприцеметом, адже розпочинається сезон «собачих весіль». Розпочинати її можна із контактних собак, в яких є опікуни. Це собаки, які мешкають на базарах, на територіях підприємств.

І ще одним із важливих моментів реалізації програми регулювання чисельності безпритульних тварин є створення стерилізаційного пункту, який буде виконувати і функцію тимчасового притулку. Адже для того, щоб стерилізувати тварину, іі потрібно відловити, щоб операція пройшла успішно –  наркоз необхідно давати на голодний шлунок, а після операції собака повинна добу перебувати під наглядом ветеринара. В клініці «Ремонт тварин» таких умов немає.

Мій досвід пошуку нових господарів тваринам свідчіть про те, що можна знайти дім не тільки цуценятам, а й дорослим тваринам, але потрібно  вивчити її характер та вже тоді шукати господарів. Звичайно, пошук нових господарів – це вже волонтерська діяльність. Але тільки в співпраці можна вирішити питання безпритульних тварин.

І, на останок. В країнах, де добре ставляться до тварин, добре живуть і люди. І немає жодної країни, де це навпаки.

З повагою Ірина Царенко.

4 КОМЕНТАРІ

  1. В країнах де добре ставляться до тварин беспритульних собак, та котів на вулицях просто немає. В цих же країнах добре ставляться і до людей, тому подібна ситуація – на вулицях рідко можна побачити поліцейського, вкраї рідко дорожню поліцію, немає їх і біля відділків з цигарками на перекурах, а біля прокуратур та судів не спостерігається виставок престижних автомобілів… І так далі, і тому подібне… 😉

  2. Не зря наш мэр по Европам ездил, опыт перенимал. А то при предыдущем мэре, что для многих не секрет, коммунальщики яд разбрасывали, а рано утром трупы собирали. Сам был свидетелем, как во дворе дома в муках умирал щенок, а рядом стояла дворничиха и ждала, когда он умрёт, а в это время дети шли в садик, школу. И соглашусь с Ириной, очень скоро на место отравленных животных пришли новые. Поэтому я за стерилизацию, давайте попробуем.

  3. Почему мы делим животных на белых и черных. Травить и убивать мышей к примеру – это норма, охотится на лису – тоже норма, а собаки чем отличаются, почему они особенные? Украина – страна долгов. Зачем выбрасывать деньги на стерилизацию, если утилизация будет дешевле. По-поводу эффективности стерилизации есть сомнения. Ну раз так уже решили, посмотрим что оно даст.

  4. Я теж за гуманне відношення до тварин. Ми ж люди і маємо прийняти розумне рішення.Давайте спробуємо методом стерилізації вирішувати цю проблему.Знаходимо ж гроші на артистів. Як на мене краще гроші повернути на “собачу”справу, а ніж на артистів. А ось як вирішиться проблема тоді і жити спокійніше (добре діло робимо) і послухати виконавців можна.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут