Об’єдналися мешканці будинку по вулиці Єдності

0
44

Ще у далекому 1992 році вперше в Україні заговорили про ОСББ – об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Після прийняття закону про приватизацію, держава потихеньку почала готувати українців брати на себе відповідальність за власну оселю. Такі товариства до цих пір створюються дуже повільно, цьому передувало кілька причин: провальна інформаційна кампанія, економічні негаразди, жахливий стан багатоквартирних будинків, проста безвідповідальність власників квартир тощо.

У Пологах за кілька років створено лише два ОСББ, інші ж жителі нашого містечка до цих пір не наважилися самостійно хазяйнувати у себе в багатоквартирному будинку. Хтось не бажає брати на себе відповідальність, хтось, і це справедливо, чекає, доки ПУЖКГ приведе до ладу їхній багатоквартирний будинок і лише потім здасть у користування. Загалом, не квапляться. Простіше покірно платити за платіжками ЖКГ і постійно скаржитися на їхню роботу, а не самому щось зробити для власного добробуту.

– Мешканцям «молодіжного» будинку по вулиці Єдності діватися просто не було куди. Наш дім не стояв на балансі ПУЖКГ, освітлення та прибирання під’їзду, утримання прибудинкової території – потрібно було вирішувати ці проблеми як тільки заселилися у 2004 році. Починали з малого, після зборів організувалися і і зробили у під’їзді ремонт, найняли прибиральницю, постійно влаштовували толоки, це і надихнуло на подальше створення ОСББ, – розповідає мешканець «молодіжного» будинку Роман Сорока.

– Тепер з кожної квартири щомісяця здаємо кошти на утримання нашого багатоквартирного будинку, гроші нібито і невеликі, по 100 гривень, але якщо в сумі, виходить досить непогано. У нас вже давно утворилася ініціативна група мешканців будинку, всі питання вирішуємо на зборах, скликаємо сусідів і домовляємося, які зараз нагальні проблеми, куди найпотрібніше вкласти загальні кошти.

Дуже приємно, що більшість усвідомлює важливість нашої спільної справи, люди із задоволенням беруть найактивнішу участь у всіх заходах, що організовуються у нас в будинку. А роботи, повірте, вистачає. Постійно хочеться щось дооблаштувати, зробити комфортнішим своє життя та проживання сусідів.

За останній рік-два зроблено чимало: біля нашого будинку для малечі встановили дитячий майданчик та гойдалки, якісь бувші у користуванні випросили у міського голови, щось зварили самі, все гуртом пофарбували, завезли піску у пісочницю. Восени зробили відмостку, влітку двір виклали євробруківкою, зробили навіс, встановили під ним добротний дерев’яний стіл, лавочки, облаштували ганок. Дуже давно виношували ідею і з успіхом втілили її – збудували мангал, тепер будь – хто може тут і влітку і взимку посмажити шашлик, м’ясо на вертелі та інше. До того ж, зауважу, що на всі ці роботи нікого не наймали, обійшлися своїми силами, все повністю робили гуртом мешканці будинку: чоловіки будували, жінки готували їм смаколики, а діти подавали будматеріали, – розповідає голова ОСББ Олег Черв’яков.– Вже 1 вересня випробували цей магнал, зібралися всім будинком, скуштували різних смачних страв, насмажили м’яса, задушевно поспілкувалися.

 

Як бачимо, люди відчули, що вони господарі, активно включилися в процес самоорганізації. Усвідомили, що ця загальна справа потрібна кожному особисто, вона об’єднала всіх сусідів, будинок став дружним, всі майже зріднилися. На ділі, звичайно, не все так гладко і просто, але мешканці будинку по вулиці Єдності вже давно об’єдналися і зрозуміли, що лише спільно подолають будь-які труднощі.

Ірина Лісова.

Фото автора.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут