І знову про безкоштовний проїзд, Або чому інваліда війни не взяли в автобус?

0
34

11 вересня до редакції «Пологівських вістей» завітав інвалід війни Микола Солодкий. Прийшов він до нас з усім спорядженням для риболовлі прямісінько з пологівського автовокзалу. Його надзвичайно образило те, що не зміг скористатися законним правом безкоштовного проїзду. А так хотілося дідусю поїхати у Басань на ставок, посидіти з вудкою, зловити карасика, але не склалося…

Як розповів Микола Солодкий, він прибув на автостанцію, придбав за 1,09 грн. нульовий квиток і з ним намагався сісти на автобус, що прямував через Басань. Показав квиток водію, а той не впустив його до салону автобуса, сказавши, що ніяких інвалідів безкоштовно не возить, а лише атошників. Не очікував пологівець у своїх поважних літах опинитися у неприємній ситуації, тим більше, знаючи, що затрати за перевезення пільговиків районна влада автоперевізникам, починаючи з вересня, має відшкодовувати. Невже інваліди війни, яких залишилося в районі небагато, а ходячих ще менше, не заслужили на елементарну повагу? Чому пільговики не можуть нормально скористатися своїм законним правом безкоштовного проїзду? У цій ситуації Микола Солодкий просив розібратися.

У свою чергу, перевізники стурбовані тим, що пільговиків на їхніх маршрутах тепер буде багато. Здається, вони не вірять до кінця, що їм відшкодують усі витрати за перевезення.

За коментарем звернулися до начальника управління соціального захисту населення Пологівської РДА Оксани Семененко. Вона пояснила:

– З 1 вересня виділені кошти з районного бюджету для відшкодування витрат перевізникам на перевезення пільговиків по району. Кожному перевізнику надали перелік пільгових категорій громадян. Розробляється порядок відшкодування витрат на перевезення пільговиків, який затвердять на найближчій сесії. Обмеження кількості перевезених пільговиків законодавчо не передбачено. У великих містах, наприклад, практикують обмежену кількість пільгових місць (2-3), про це домовляються на місцях. У нас такого обмеження немає. Відшкодування буде 100%. Щоб скористатися своїм правом на безкоштовний проїзд, пільговик має пред’явити посвідчення. Якщо відправлення автобуса з автостанції, то потрібно у касі оформити нульовий квиток. За його оформлення потрібно заплатити станційний збір. Він, до речі, був завжди. Ми маємо право відшкодовувати лише вартість квитка. А станційний збір люди повинні заплатити самі, це невеликі кошти.

Оксана Анатоліївна також пообіцяла, що з перевізниками проведуть відповідну роботу, щоб подібних ситуацій у районі не виникало, і щоб люди не скаржилися на водіїв.

Також звертаємо увагу населення ще раз на те, що по місту перевезення пільговиків відшкодовується на 50%. Повна вартість квитка – 4 грн., а пільговики мають сплачувати за проїзд 2 грн. По району проїзд безкоштовний.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут