Душевне свято – 90-річний ювілей вчительки Галини Єрмак

2
1280

25 вересня – звичайний сонячний осінній день. А хоча, це не зовсім звичайна дата. Цього дня свій поважний ювілей, 90-річчя святкує шляхетна людина, вчитель з великої літери та для багатьох пологівців вірний наставник Галина Іванівна Єрмак. І це не тільки її особисте свято, а й кожного, хто знає цю прекрасну жінку. В першу чергу, її родини, вихованців, учнів, друзів, сусідів. Адже все життя ювілярка присвятила людям, віддавши кожному частинку своєї душі.

Але все одно не очікувала Галина Іванівна, що святкування її дня народження перетвориться на справжній концерт. Ювілей золотої людини святкували гуртом. Вчителі та учні Пологівської СРШ №2 на чолі з директором Богданом Волощуком влаштували для вчительки свято прямо посеред її двору на Мурмані, де мешкає іменинниця. Привезли апаратуру, лавки, доріжки і підготували чудовий сценарій. Пройшло все на найвищому рівні: були і танці, і пісні, і щирі привітання, і море квітів. Завітали на ювілей всі сусіди Галини Іванівни, рідня, колишні колеги,  племінник, який мешкає за кордоном (теж колишній освітян Пологівщини) а також міський голова Юрій Коноваленко, заступник голови Пологівської РДА Ірина Півень, директор «Терцентру» Тетяна Терен, радник голови районної ради Михайло Малиш, голова профспілок освіти Зоя Мовчан, заступник голови УСЗН Людмила Дорофєєва. Серед цих людей багато друзів та учнів ювілярки. Жінка до глибини душі була розчулена такою увагою до себе. Вона дякувала гостям за теплі слова та із задоволенням фотографувалася з усіма на згадку.

Галина Іванівна звернулася до школярів з проханням цінувати в цьому житті в першу чергу добро і сіяти його поміж людей. Хоч самій життя підкидало раз за разом важкі випробування, інколи опускалися руки, та добре серце допомагало вижити при будь-яких обставинах. І на добрих людей ювілярці, на щастя, теж щастило.

– Зі мною поруч завжди були люди, які підтримували, з ними легше було переживати найважчі моменти у житті, – сказала Галина Іванівна, додавши, що і зараз не буває дня, щоб її хтось не провідав.

Вона зауважила, що радіє тому, що її рідну школу очолює Богдан Миколайович, і їй завжди приємно читати в газетах про успіхи навчального закладу. Так само вона вважає, що на «своєму місці» знаходиться міський голова Юрій Коноваленко. До речі, ювілярка пам’ятає, що на її 80-річчя Юрій Анатолійович також приїжджав до неї з привітаннями, і тоді вона пообіцяла йому, що запросить його на свій 90-річний ювілей. Свою обіцянку виконала, і з гордістю про це розповіла усім присутнім. Натомість гості не розгубилися і побажали їй дожити ще до 100-річного ювілею. Тож, сподіваємось, що і цю обіцянку Галина Іванівна виконає. Принаймні сказала, що буде старатися.

Не легким був життєвий шлях цієї людини, але вона уміла знайти позитив у всьому та робила, що всім біля неї було добре. Галина Іванівна працювала вихователем, вожатою, бібліотекарем, вчителем в другій школі. Вона прищеплювала дітям любов до книги, літератури. Її по цей день згадують, як майстра своєї справи. Свого часу вона проводила цікаві читацькі конференції для учнів та вчителів, організовувала виставки, тематичні зустрічі, викладки літератури. Вона жила своєю роботою і дуже любила дітей. Тож, сьогодні їй все повертається сторицею.

Не віриться, що цій жінці вже 90. Вона пам’ятає все своє життя до дрібниць, і, не зважаючи на поважний вік, залишається активною, цікавиться життям своїх вихованців, нікому не відмовляє у мудрій пораді, та й вдома по господарству багато роботи продовжує робити сама. Хоч роки беруть своє і забирають здоров’я та зовнішню красу, їм не під силу відібрати ясний розум та добру душу…

2 КОМЕНТАРІ

 1. Справді достойна вчителька та людина з великої літери, що чесно, а головне скромно виконувала свою професійну справу – вчила бути людиною! Хоча не має імені Галини Іванівни на шкільних меморіальних дошках, а в честь неї пафосно не висаджувалися берізки, сосни, ба навіть клени з осинами обабіч другої школи, вона достойна того куди більше таких інших…

 2. Учителю 90 лет.
  Неужели кто-то еще сможет вспомнить что он когда-то работал в школе?
  В день рождения Галины Ивановны к ней на протяжении всего дня беспрерывно шли люди чтобы ее поздравить. Было время когда весь двор ее дома был заполнен людьми.
  Люди приходили к ней не только в день рождения, но и в последующие дни. Не смолкал ее телефон на протяжении всех этих дней, звонили не только с Украины, но и с многих городов других стран.

  Чем славен педагог?
  Отношением к детям. Почувствовать ребенка и вместе с ним разделить его радости и печали. Вселить силы в маленького человека и помочь ему поверить в себя и утвердиться в жизни. Для многих она стала очень близким человеком. Этим и заслужила уважение и внимание.
  Сама Галина Ивановна нашла силы чтобы на протяжении всех этих дней принимать людей, в которых сама вложила то, что может быть лучшим в человеке.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут