Вячеслав Колесников: «Добро робити треба разом»

0
40

Люди з обмеженими можливостями отримали сучасні візочки – шанс на повноцінний рух та життя

Серед нас живе багато людей з обмеженими можливостями, та часто ми за своїми повсякденними клопотами й проблемами навіть не задумуємося, як живуть вони. Прості речі, які здорова людина робить щодня, навіть не звертаючи на це увагу, інвалідам вартують неймовірних зусиль.

Особливо образливо коли про потреби таких людей згадують лише в свята, або коли щось трапляється, але віра в те, що є люди, яким не байдужа доля інвалідів, може стати для них рушієм сили, яка дає бажання жити.

Саме тому ініціював проведення постійної благодійної акції на підтримку інвалідів помічник-консультант народного депутата України Сергія Соболєва, депутат Пологівської районної ради від ВО «Батьківщина» Вячеслав Колесников. В рамках проведення акції мешканці Пологівського та Гуляйпільського району отримали сучасні інвалідні візки, якими держава лише обіцяла їх забезпечити протягом років та навіть десятиріч.

– Кожна людина з вадами пересування має свою життєву історію, але більшість з них залишилася на самоті зі своїм горем, обділені увагою держави. Тому «Батьківщина» започаткувала цей благодійний проект, намагаючись звернути увагу влади на проблеми важкохворих людей, – зазначив ініціатор акції Вячеслав Колесников.- Ми стараємося допомагати всім, хто цього потребує. Це наша робота та наш громадянський обов’язок. Вже четвертий рік ми допомагаємо нашим хлопцям в зоні проведення антитерористичної операції, а зараз – налагодили співпрацю з благодійними організаціями щодо забезпечення мешканців районів таким необхідним для них обладнанням. Людина, яка живе в селі та не має виходу на такі організації, може чекати допомоги роками. Ми ж сприяємо тому, щоб вони отримали її якомога швидше.

Цього разу 6 нових інвалідних візків знайшли своїх власників. Особисто передали подарунки активісти ВО «Батьківщина» жителям Прологівського району: Олександру Юрійовичу Вагіс, Миколі Микитовичу Кущу, який не має ніг, тому інвалідний візок для нього став єдиним шансом навіть побувати на свіжому повітрі, а також Марії Семенівні Василенко, історія якої заслуговує особливої уваги.

Марія Семенівна народила та виховала 5 дітей, отримала звання “Мати-героїня”, тяжко працювала на фермі. Найменша донечка була інвалідом дитинства, іншого виходу, як брати її з собою на роботу, не було. В результаті нещасного випадку донечка Ніна постраждала від нападу корови, отримала перелом руки, захищаючи від розлюченої тварини донечку, постраждала і сама Марія Семенівна – отримала тріщину правої стегнової кіски, що з роками й стало причиною інвалідності та втрати можливості ходити. Зараз у жінки розкол стегна 3-4 стадії. На місяць потрібно ліків на 800 гривень, бо без лікування ноги — як колодки, а біль стає просто нестерпним.

– У мене пенсія маленька, хата обросла бур’янами, бо я не можу сама нічого зробить. Діти не забувають, але в кожного свої турботи й клопіт, – розповідає Марія Семенівна. Я така рада була, коли мені привезли цей візок. Приємно й те, що приїхали, по-людськи поспілкувалися зі мною, це дуже приємно.

З допомогою табуретки виходжу з хати, візок викочую, він легенький, поїду кругом хати, чи до сусідок. На ньому можна й в душі скупатися, він пристосований і для цього.

Зі слізьми на очах жінка розповіла про головну радість — на візку вона може провідати тепер свою молодшу донечку, ту саму, яку колись ціною власного здоров’я, захищала від корови. Та відвідини ті проходять, на жаль, на кладовищі, бо вже 5 років як результаті отруєння рибою, донечка померла. Важко навіть уявити, як це страшно — не мати змоги відвідати навіть могилу своєї дитини… Тепер вже й наплачеться на могилі, наговориться з донечкою, та й на душі легше стане.

Отримали нові візочки й жителі Гуляйпільського району: Майя Качан з села Верхня Терса (жінка хворіє на цукровий діабет, гіпертонічну хворобу, за своє життя перенесла 4 складних операції), Валентина Черненко з Гуляйполя, яка тяжко хворіє вже близько 5 років, а також 87-річна Галина Пилипівна Черемісінова.

Як наголосив Вячеслав Колесников, ця акція не одноразова.

– Такий вже я обрав життєвий шлях. Ще з дитинства знав, що буду допомагати людям і роблю це постійно, – говорить В’ячеслав Колесников. – Депутатство, попри існуючі в суспільстві стереотипи, на місцевому рівні – це громадська робота, волонтерство. І мені за свою роботу не соромно дивитись в очі людям, але особливо приємно було бачити обличчя людей, які отримали ці такі очікувані візочки. Добро треба робити, та важливіше – робити його разом і на благо людям, які дійсно цього потребують.

Іван Людських.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут