У школах Пологівщини встановлять електричні котли

3
18

Минулої п’ятниці керівники району провели робочу зустріч із представниками дніпропетровської компанії, гасло якої «За електроопаленням та енергозбереженням – майбутнє України!». Ця компанія займається автономним електроопаленням, в тому числі установкою сучасних міні-електрокотелень у школах.

Зустріч відбулася у  Федорівській ЗОШ, де саме і планують встановити сучасну енергоефективну електрокотельню. Зустрічав гостей директор школи Василь Стариковський. Він пояснив, що стара котельня на твердому паливі, якій вже багато років, вийшла з ладу. При цьому, залишається не так багато часу, щоб побудувати нову. Представники компанії оглянули можливе місце розташування нової котельні, але остаточної відповіді на питання, чи візьмуться за будівництво, не надали, та й поки ще коштів на фінансування цієї важливої справи немає.

– В Дніпровській області вже почали переводити школи на електроопалення. Дуже популярними є саме індукційні електричні котли. Вартість однієї гігакалорії виходитиме набагато дешевше, ніж при будь-яких інших видах палива. Мова йде про суму до 500 грн. в місяць. На сьогоднішній день це, дійсно, найдешевший та найкращий вид опалення, – пояснив голова Пологівської РДА Артур Крупський. – Проте, щоб реалізувати проект, який включає в себе монтаж і встановлення котельні, переобладнання всієї системи опалення, потрібна чималенька сума – 10-11 млн. грн. А в цьому році конче потребують встановлення котелень щонайменше дві школи – Федорівська та Вербівська. Фінансування цього проекту можливе з різних джерел, а саме: частково районного, обласного та державного.

 

– Наша ціль, щоб діти навчалися у теплій школі, і щоб тепло обходилося дешево. Ми з колегами мріємо про те, щоб нам все вдалося. Це великий крок уперед, головне, щоб не було перебоїв із фінансуванням, оскільки проект, дійсно, дорогий, але наші діти – дорожчі, і заради них ми будемо шукати можливості втілити цю мрію у життя, – зазначив голова районної ради Олександр Покутній. З ним повністю солідарний його заступник Ігор Шевченко.

Під час зустрічі йшла мова й про те, що Федорівська школа потребує ремонту. Є надія, що в наступному році за ремонт навчального закладу візьметься німецька компанія GIZ, яка зараз виконує ремонтні роботи у Пологівській ЗОШ №4.

 

3 КОМЕНТАРІ

  1. Німці Чубарівку не взяли, а дніпропетровці й ризикувати не будуть. Навіщо, писати і озвучувати наміри нездійсненні? Термін на тендер закупівля вугілля не пропутіть, господарі!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут