У райдержадміністрації говорили про зарплати пологівців

0
42

Одним із актуальних  питань для жителів району є питання заробітної плати. Середньомісячна заробітна плата штатних працівників району за I квартал 2017 року збільшилася на 31 % (у порівнянні з аналогічним періодом минулого року), і становить 5266 грн.

Про це розповіла  начальник відділу праці УСЗН Ольга Дяченко під час колегії у Пологівській РДА, яка відбулася сьогодні за участю  голови райдержадміністрації Артура Крупського, голови районної ради Олександра Покутнього, міського голови Юрія Коноваленка, сільських голів, керівників бюджетних установ та організацій. На засіданні колегії також був присутній головний спеціаліст оргвідділу апарату облдержадміністрації Сергій Плетньов.

Члени колегії розглянули ряд важливих питань. Зокрема, йшлося про стан оплати праці та заходи щодо легалізації заробітної плати на підприємствах району. Ольга Миколаївна доповіла присутнім, що Пологівський район займає 4 місце в області за рівнем середньомісячної заробітної плати. Ми поступаємося Енергодару (11209 грн.), Василівському району (6705 грн.), Запоріжжю (6371 грн.).

«Серед головних пріоритетів діяльності  райдержадміністрації залишається забезпечення своєчасної виплати заробітної плати. На жаль, станом на 1.07.2017 року на підприємстві державної форми власності «Пологівський райавтодор» виникла заборгованість з виплати  зарплати у сумі  понад 300 тисяч гривень 27 працівникам. З боржником проводилася робота щодо складання графіків з погашення заборгованості. Крім того, направлені листи до облдержадміністрації, обл. та укравтодору щодо погашення цієї заборгованості.  В результаті проведеної роботи заборгованість зменшилася на 95,6 тисяч гривень», – повідомила Ольга Миколаївна.

На сьогоднішній день заборгованість по зарплаті працівникам комунальних установ відсутня. В районі також проводиться активна робота з роботодавцями щодо підвищення рівня офіційної заробітної плати (за останній час легалізовано 4 робочих місця). Щомісяця проводиться аналіз списків страхувальників, які нараховують заробітну плату на рівні менше мінімальної.

За інформацією Пологівського об’єднаного Пенсійного Фонду України в Запорізькій області, станом на 1.07.2017 року є два економічно активних боржника з відшкодування фактичних виплат пільгових пенсій. Це філія «Пологівський райавтодор» і ПП «Агрофірма Григорівська». З «Райавтодором» у ПФ знайшли спільну мову, заборгованість  погашатиметься частинами протягом декількох місяців. А ось керівник агрофірми відмовляється добровільно платити кошти, пояснюючи відмову тим, що підприємство фактично призупинило свою діяльність і не має можливості погасити борг. В результаті, ПФ буде розглядати можливості стягнення цих коштів через суд (сума приблизно 100 тисяч гривень).

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут