Наталія Володимирівна ОСИПЕНКО

завідуюча відділом соціально-політичних проблем.
10 Серпня 2017 Район 325  1 

Скільки ощадливих пологівців отримають «живі» гроші?


Як відомо, у цьому році серед нововведень і, так звана, монетизація частини зекономлених сум субсидій. Виплати «живих» коштів субсидіантам розпочнуться незабаром. Щоб отримати частину невикористаної суми субсидії, не варто зволікати із зверненням до органів соціального захисту, адже після 1 вересня заяви не прийматимуться.

Заступник начальника управління соціального захисту населення Пологівської РДА Людмила Дорофєєва розповіла, що монетизація заощаджених субсидій передбачає грошову виплату за енергоефективність родинам, які отримують державну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг, мають індивідуальне опалення і використовують для цього природний газ чи електроенергію. За її словами, вперше за час дії програми житлових субсидій у громадян з’явилася можливість отримати заощаджене «живими» грошима. Претендувати на виплату зекономлених коштів можуть 2427 пологівців (1888 з них – за ощадливе використання газу для опалення своїх домівок, 539 – за електроопалення). Проплата здійснюватиметься в еквіваленті вартості 100 кубів газу і 150 кіловат електроенергії, тобто 135 гривень за ощадливе використання електроенергії і 695 гривень – за газ. Це одноразова виплата. Однак, якщо домогосподарство зекономило меншу кількість енергоносіїв, наприклад 30 кубів газу, то буде виплачуватися лише грошовий еквівалент частки зекономленої енергії.

Підприємства, які виробляють чи надають послуги газо- та електропостачання, до 1 червня надали органам соціального захисту населення списки ощадливих пологівців. Дізнатися про них кожен отримувач субсидії може самостійно зі своєї платіжки чи звернувшись до постачальника газу або електроенергії.

Станом на 8 серпня до управління соцзахисту населення із заявами на отримання грошової виплати зекономленої субсидії звернулися 1390 пологівців, з них 1159 тих, хто заощадив на газовому опаленні, і 231 – на електроопаленні.

До речі, за словами заступника начальника УСЗН, форма заяви про виплату зекономлених субсидій визначена Міністерством соціальної політики. Писати її слід на ім’я керівника органу соціального захисту, вказавши від кого, контактний телефон і рахунок, на який повинні прийти кошти або на відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта».

Підготувала Наталія Осипенко.


  1. Анонім сказав:

    Из за таких экономистов и урезают нормы потребления.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.