Канікули на «Ура!»: новоселівські школярі подорожували Україною

0
50

Так говорять учні  КУ «Новоселівська  ЗОШІ-ІІІ ступенів», бо не всі школярі Пологівського району можуть похвалитись своїм відпочинком за межами Запорізької області. А 15 учнів нашої школи здійснили подорож, мандруючи містами України.

Розпочалася вона у столиці нашої Батьківщини – Києві. Згадуємо, немов сон з дивної казки, дивовижний Хрещатик, славнозвісну алею каштанів, Києво-Печерську Лавру, київський  метрополітен, Андріївський узвіз. Відвідали місце, де відбулася Революція  Гідності, віддали данину пам‘яті загиблим в ті буремні дні. Незабутніми залишаться  прогулянки київськими вуличками та участь в «Караоке на майдані» з Ігорем Кондратюком.

Запросили нас до Київського економічно-торгівельного університету, де відбулася зустріч з триразовою чемпіонкою світу  та дворазовою олімпійською чемпіонкою з легкої атлетики Тетяною Самойловою, яка зараз працює викладачем саме в цьому університеті. Тетяна Володимирівна провела екскурсію по університету, цікаво та змістовно розповіла про те, як досягла успіху в спортивній кар‘єрі , показала відео своїх олімпійських перемог. На зеленому футбольному полі нас чекала весела спортивна естафета, а на згадку – чудові подарунки від університету, світлини та автограф від олімпійської чемпіонки, як символ удачі.

Свою подорож ми продовжили на Закарпатті, яке зустріло нас високими горами. Здавалося, вони сягали неба.  Пахучі ялиці та смереки вітали нас і шепотіли: «Вітаємо вас, нащадки запорозьких козаків!».

Коли прибули до міста Мукачева, там нас зустрів гід Олексій , який протягом усієї подорожі розповідав про звичаї, традиції, притаманні саме цьому регіону. Чекали нас цікаві уроки історії у замку Паланок –  пам’ятці  архітектури та історії ХІІІ-ХІV  століття. Відвідали замок Сан- Миклош – один з найунікальніших в Україні. Побували і в мисливських угіддях  графів Шенборнів (зараз там знаходиться відомий санаторій «Карпати»). Їхню красу потрібно тільки бачити, а історію тільки чути, щоб по -справжньому зануритись в ті далекі часи.

Закарпаття славиться своїми лікувальними водами та численними термінальними басейнами. Пощастило і нам відвідати м. Берегове, де знаходиться термінальний басейн «Жайворонок». З глибини 1080 м б’є гаряча мінеральна вода, збагачена йодом, натрієм, кремнієм.  Дві години чудового відпочинку в цих цілющих водах були справжнім подарунком для зміцнення здоров’я.

Свою подорож ми продовжили мальовничими куточками Закарпаття. На нас чекало угорське поселення, де люди, проживаючи на території України, розуміють лише свою угорську мову і можуть вільно пересуватися до своїх сусідів за кордон, бо мають подвійне громадянство. Саме тут знаходиться один з перших сонячних годинників.

А ще ми милувалися красою природи Воловецького і Синевірського перевалів – найвищих куточків Закарпаття. Зачарувало своєю красою озеро Синевір з його чудовою  історією про кохання, неповторний водоспад Шипіт – витвір мистецтва природи.

Відчули ми і смак екстриму, піднімаючись канатною дорогою на гору Кам’янку. Скажемо відверто –подих перехоплює!

Спустившись, як то кажуть, з небес на землю, наш шлях проліг до міста Ужгорода. Невеличке містечко привабило своїми кованими виробами, мініатюрними пам‘ятниками. Недаремно це місто називають «перлиною у золотій оправі».

Відвідали ми одну з найдавніших фортець Закарпаття – Ужгородський замок. Там побачили різні витвори мистецтва: зброю , посуд, кав’ярну лавку, музичні інструменти, прикраси тощо. Здійснили прогулянку майданом Театральним, вулицею Корзо , відвідали римо-католицький храм Св. Георгія та милувалися багатьма архітектурними пам‘ятками міста .

Наша подорож закінчилась щасливим поверненням додому. Здавалось, ось і все – почалося життя звичайної сільської дитини. Та на нас чекав ще один чудовий сюрприз – відпочинок на березі Азовського моря на базі «Зелений мис», що розташована у с. Юріївка.

І ось ми вже купаємось у чудових хвилях Азовського моря, засмагаємо, відпочиваємо. Багато учнів нашої школи продовжили свій відпочинок у літньому таборі «Молода гвардія» у місті Бердянську.

За літо з’явилося багато нових друзів. Додому повернулися з хвилею неперевершених емоцій та незабутніх вражень.

Від усього серця хочеться сказати велике спасибі людям, які причетні до нашого чудового відпочинку, насамперед, дирекції ПП «Агрофірма ім. Шевченка» Івану Миновичу Чуприні та Олегу Івановичу Чуприні, які надали фінансову допомогу для подорожі до Закарпаття та безкоштовний відпочинок на березі Азовського моря. Ми вдячні нашим небайдужим вчителям, які провели з нами цей відпочинок та любим батькам, які піклуються про нас.

 

                                                                                                         Учнівський колектив

Новоселівської ЗОШ.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут