Горимо! У пожежних – ні дня, ні ночі

2
24

Серпень виявився найспекотнішим місяцем у всіх розуміннях. У Пологах тільки й чутно, як виють сирени пожежних машин. Рятувальники поспішають на виклики, яких дуже багато. Воно й не дивно, адже на території області тривалий час панує спекотна суха погода, зберігається п’ятий клас пожежної небезпеки.

За даними Запорізького гідрометцентру, він протримається до 20 серпня. Тому рятувальники застерігають громадян бути обережними, адже найменша жарина з вихлопної труби, необачно кинутий недопалок або людська недбалість при поводженні з вогнем стають причинами виникнення масштабних пожеж на відкритій території.

Тільки за вихідні дні на території області виникло 312 подій, з них 301 пожежа. Так, 254 пожежі виникло в екосистемах, з них 21 лісова. Полум’ям пошкоджено навколишнє природне середовище, суха трава та рослинні насадження на площі близько 200 га.

Як розповів «Пологівським вістям» головний інспектор Пологівського районного сектору ГУ ДСНС України в Запорізькій області Валерій Тихенко, останнім часом викликів пологівські пожежні отримують дуже багато. Часто буває, що навіть не встигають повернутися до чергової частини після гасіння однієї пожежі, як вирушають на іншу. Уся наявна техніка – в роботі, часто й резервний караул задіяний. Найчастіше горять чагарники, суха трава, стерня на полях. Через сильний вітер вогонь швидко розповсюджується на велику територію, інколи перекидається й на будівлі. Виникають пожежі через необережне поводження з вогнем, умисне спалювання стерні, здебільшого на полях фермерів-одноосібників, сміття і т.д. Найбільше викликів надходило з територій Інженерненської, Тарасівської, Вербівської, Пологівської сільських рад і Воскресенської об’єднаної громади.

Працівники районного сектору ГУ ДСНС України в Запорізькій області спільно з представниками Державної екологічної інспекції, райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування та поліцейськими проводили неодноразово профілактичні і роз’яснювальні рейди на території району, під час яких пояснювали людям, яку небезпеку несуть пожежі. Під час останніх рейдів навіть вдалося знайти правопорушників.

Завідувач сектору екологічного контролю природних ресурсів Пологівського регіону Валентина Макаренко розповіла:

– Під час рейдів виявлено факт спалювання стерні на землях сільськогосподарського призначення Вербівської та Григорівської сільських рад, за що екоінспекцією притягнуто до адміністративної відповідальності двох винних громадян за ознаками статті 77-1 ч.1 КУпАП. Стаття 77-1 ч.1 КУпАП «Самовільне випалювання рослинності або її залишків» тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Палії вже сплатили штрафи.

Головне, щоб люди усвідомили, яку загрозу їхні дії несуть їм, їхньому майну та екосистемі.

Наталія Осипенко.

2 КОМЕНТАРІ

  1. бідні фермери регулярно самі спалюють вечорами стерню, а люди повинні всим тим смородом дихати… невже неможливо відповідальність закріпити за орендарями чи власниками земелеьних ділянок?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут