Басейн у Пологах – мрія на 5 років

1
50

Тема будівництва басейну в Пологах здобула розголосу після розміщення петиції на сайті «Розумне місто». Пологівчанка Альона Зарицька, тренер Пологівської ДЮСШ, оприлюднила петицію щодо необхідності будівництва в місті Пологах басейну для дітей і дорослих, людей з порушенням рухового апарату та захворюваннями серцево-судинної і нервової систем. Вже за три дні петицію підтримала сотня пологівців. Хоча для цього дається 99 днів.

basseyny-s-19324-large

 

– Давно хотілося, щоб в нашому місті відкрили басейн. Тож, насправді, ця ідея в моєму серці живе давно, окрім того маю багато однодумців. Коли я дізналася про сайт «Розумне місто», то, не вагаючись, виклала свою петицію. В першу чергу, мене підтримали дівчата, які відвідують мої заняття з фітнесу. Вони також долучили своїх колег та друзів, таким чином ми назбирали необхідну кількість голосів, – розповіла Альона.

mNuiWnPEtjE

Вона зазначила, що мова йде про басейн, спрямований на оздоровлення  дітей. Як тренер, жінка знає, що дуже багато дітей зараз мають підготовчу групу з фізкультури замість основної. Їм протипоказане сильне фізичне навантаження. А плавання підходить всім.

 – Так само і дорослим рекомендують плавати. Наприклад, коли необхідна реабілітація після операцій або якщо є проблеми з колінами, суглобами. Навіть новонародженим та людям похилого віку рекомендують відвідування басейна. Тож, потрібен буде відповідний персонал: медична сестра, масажист, тренер з плавання.

Альона була присутня на сесії міської ради, під час якої всі депутати підтримали петицію. Вона відповіла на деякі питання присутніх.

– Мене запитували про ймовірне місце розташування басейну, але це вже мають вирішувати спеціалісти. Думаю, зі мною всі погодяться, що він має бути в центрі. Можна було б і в спортивній школі, – говорить Альона. – Дехто говорив, що на басейн немає коштів, це зрозуміло. Але треба з чогось починати і йти до своєї мрії.

Юрій Коноваленко розповів, що останнє будівництво в місті було в 2001 році (через відсутність містобудівної документації, коштів тощо).  На першому плані у міської влади на сьогоднішній день – будівництво водоводу. Але і від басейну ніхто не відрікається. Депутати, міський голова, працівники виконкому, всі стовідсотково, як і жителі міста, підтримують петицію. Звичайно, це процес не швидкий….

IMG_4681

   – Мова йде про басейн розміром хоча б 20 м на 10 м.  Ми не говоримо про басейн, як, наприклад, у Бердянську біля моря – 10 м/15 м, який взимку не працює, а слугує сховищем для снігу. Мова йде про критий басейн, який, дійсно, можна використовувати увесь рік. Попередньо ми ознайомилися із ситуацією в інших містах України, хто на який басейн розмахнувся. І можу сказати, що басейни сьогодні можуть собі дозволити переважно великі міста. Ціна питання – від 15 до 37 мільйонів гривень. В ДЮСШ є легкоатлетичний манеж, так оце приблизно таким за розміром має бути басейн, – впевнений Юрій Анатолійович. – Зараз розглядаються можливі ділянки в місті, де можна було б збудувати споруду з басейном. На наш погляд, найпривабливіша територія – це ділянка, що знаходиться між будівлями поліції, друкарні та ЗОШ № 4. Поруч школа, лікарня, ДЮСШ, тож ця ділянка – ідеальний варіант. На жаль, вона розділена на три частини – одна належить поліції, а дві інших перебувають в оренді. Але ми, все одно, розглядаємо цей варіант. Можливо, звернемося до поліції з проханням відмовитися від своєї частки.

Керівництво міста передбачає, що майбутній басейн буде складовою ДЮСШ. Будувати його у мікрорайоні Пологи-5 чи на  вулиці Східній недоцільно і незручно, бо це прив’яже потенційних відвідувачів до транспорту.  Розглядалася пропозиція розпочати будівництво на «Бублику», що було б теж добре, але там високо підходять ґрунтові води, тож будівництво на цій території неможливе.

– Не менше року виготовлятиметься генеральний план, тож за цей час ми визначимося із вибором земельної ділянки, – зазначив Юрій Анатолійович.

Міський голова передбачає, що мрія пологівців про басейн коштуватиме місту близько 20-30 мільйонів гривень. Лише на проект потрібно щонайменше 2 млн. грн.

– Ми розуміємо, що так просто інвестор в Пологи не прийде. Я сподіваюсь, що найголовнішим інвестором буде держава. Ми знаємо, що міста, які розробили такі проекти, подали їх до Фонду регіонального розвитку. На стадіон ми отримали кошти, то чому б не отримати кошти на басейн? Я вважаю, що це реально!

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут