Юрій Вєтров у Словаччині вивчав роботу новітніх розробок з енергоефективності міст

1
18

Минулого тижня, з 18 по 24 червня, перший заступник міського голови Юрій Вєтров, у складі групи представників мерій і комунальних підприємств із міст центральної, південної і східної України відвідав Словаччину, де познайомитися із кращими практиками енергоефективності місцевих муніципалітетів у рамках проекту «Розбудовуючи спроможності для реформи енергетичного сектору: обмін досвідом Словаччини з Україною», що здійснюється за підтримки USAID.

2У Братиславі група познайомилась із досвідом Інституту із дослідження та тестування будівель (Building Testing and Research Institute). Інститут за роки роботи сформував величезну базу даних ефективних рішень з термомодернізації для різних видів будівель з різними технічними характеристиками.

У різних містах країни часники вивчали діяльність і новітні розробки Slovak Innovation and Energy Agency – словацьким аналогом Держенергоефективності. Протягом чотирьох днів відвідали місцеві муніципалітети, де ознайомилися з тим, як використовується місцева паливна сировина для забезпечення центральних систем теплопостачання і як їх переводили на більш доступну сировину.

«Ми відвідали і подивилися цікаві для нас об’єкти, як вони працюють – від етапу підготовки сировини до етапу спалювання і подачі теплоносія у мережу. Мали нагоду поговорити із фахівцями, які ці проекти впроваджували, словаки залюбки ділилися з нами своїм досвідом. Також ми вивчали, як працюють місцеві комунальні підприємства та як відбувається робота у напрямку енергоефективності органами місцевого самоврядування», – розповів Юрій Вєтров.

Учасники поїздки сподіваються, що це відрядження допоможе налагодити контакти із менеджерами словацьких компаній у сфері енергоефективності. Завдяки їхньому досвіду і механізмам, які вони вміють використовувати з точки зору пошуку фінансування, є шанси, що вони зможуть приходити сюди з комплексними продуктами і пропонувати не лише технічні рішення, а й певні кейси фінансування проектів, – зазначив Юрій Володимирович.

В Україні є вже більше 50 міст, які мають оформлені проекти-плани розвитку енергетики міста і конкретні проекти для тих чи інших об’єктів, сподіватимемось і ми на позитивний результат.

Джерело: ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ПОЛОГІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

1 коментар

  1. Ну тепер точно заживемо. Різниця в тім, що там енергоефективність є одним із пріоритетів державної політики. А у нас – сама, сама, сама!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут