В українців можуть відібрати останню цінність – землю

2
32

Одною з головних вимог меморандуму про співпрацю з МВФ є впровадження ринку землі в Україні. І хоча мораторій на продаж сільгоспземель діє до 2018 року, а відповідних законів про ринок землі ще не прийнято, цілком очевидно, що заради мільярдних кредитів, які ще наші онуки віддавати будуть, нинішня влада таки піде на цей крок.

IMG_8657

Українці, яким не байдужа доля рідної землі, намагаються достукатися до влади, щоб ринок землі не запускався бездумно. Саме тому ВО «Батьківщина» разом із Асоціацією фермерів ініціювала збір підписів за проведення всеукраїнського референдуму щодо заборони продажу земель сільгосп призначення, адже громадська думка нині мусить бути вирішальною.

– Представники партії «Блок Петра Порошенко» внесли на розгляд депутатів Верховної Ради законопроект, в якому чітко вказано, що земля буде товаром, що буде один монополіст, а саме Президент, який і буде визначати кому продавати землю і за якою ціною. Люди не розуміють, що вони взагалі не зможуть розпоряджатися своєю землею і продавати її як в магазині, чи визначати її ціну, – говорить депутат районної ради від ВО “Батьківщина” Вячеслав Колесников. – Місцеві фермери теж розуміють, що вони ніколи не зможуть заплатити ціну вищу, ніж ті магнати та холдінги, які зайдуть на ринок землі в Україні. До того ж люди, навіть маючи таке бажання, самі обрати покупця, наприклад, фермера, якому довіряють і здавали в оренду свої паї багато років, не зможуть. Вони змушені будуть звертатися в державний банк землі, який вже буде вирішувати, кому продавати чи не продавати землю та за якою ціною.

Люди вважають, що завтра вони зможуть продати свою землю кому захочуть, але вони не розуміють, що прийде іноземець, у якого кишені будуть набиті доларами, тільки інвестори ці будуть купувати землю не у бабусі чи дідуся, а у Президента, який буде контролювати цей ринок землі.

Зрозуміло, що скориставшись неосвіченістю селян та тяжкою фінансовою ситуацію, землю скуповуватимуть по мінімальній ціні.

Бізнес майже всіх українських фермерів доживає свої останні дні, просто не всі це ще розуміють. Навіть маючи оборотні кошти, вони просто не зможуть перемогти на земельному аукціоні, який буде проводити держава під керівництвом Петра Олексійовича, у якого є свій агро-холдинг і у власності якого перебуває більше 400 тисяч гектарів землі. Він і сам не втратить шанс розширити свої володіння. Тому є реальній шанс, що всю землю України монополізують одна-дві людини.

Хоч уряд поставив умову, що покупцем може бути лише громадянин України, але спадкувати землю може й громадянин іншої держави. Чи ми забули буремні 90-ті роки і “чорних ріелторів”, які погрозами примушували переписувати на себе квартири самотніх та немічних людей похилого віку? Така ж ситуація буде й з землею.

Агро-холдінги наші дороги, наші сільські школи і лікарні хвилювати не будуть. Вони не будуть навчати місцеві кадри, а завезуть кваліфікованих робітників з боку і навіть із-за кордону. Це не дозволить розвиватися українській глибинці, посилить напруженість у суспільстві.

Для отримання високого прибутку нові власники не будуть дотримуватися сівозміни, що винищить землі. Наприклад, сіяти тільки соняшник чи ріпак, які затребувані за кордоном.

Якщо ми не відстоїмо свою землю, сенсу залишатись в Україні не буде. Саме тому «Батьківщина» буде в цьому питанні стояти на боці людей до останнього, але все буде залежати від самих людей!

 

2 КОМЕНТАРІ

  1. “Геносе партай” пана Колесникова, лідер партії “Батьківщина”, будучи при владі 2008 року говорила про українські землі зовсім протилежне: http://www.2000.ua/novosti/ukraina_novosti/timoshenko-obeshala-mvf-prodavat-zemlyu-i-podymat-ceny-na-gaz_–groisman.htm Що це значит, їй шкода селян, українців? Ні – боротьба “до корита” триває!

  2. Згоден з усим вищевказаним, крім двох речей:
    1) “Президент буде контролювати ринок землі” – якесь дивне твердження. Яким чином він це буде робити? Схоже на якесь примітивний лозунг розрахований на девяностолітніх пенсіонерів. І якщо через пару років та ж Тимошенко, припустимо, стане президентом, то чи відмовиться вона від такого привілею?
    2) “власники не будуть дотримуватися сівозміни” – якраз таки навпаки: тимчасовий орендар буде по максимуму використовувати свій обмежений час, а там – хоч потоп, то його не потрібно хвилювати; а от істинний власник, який буде впевнений що ця “річ” перейде в спадок своїм внукам, буде берегти цю річ і т.п.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут