Сесія міськради: то бути чи не бути об’єднанню громад?

1
0

Сьогодні, 16 червня, відбулася позачергова двадцять восьма сесія Пологівської міської ради. Депутати зібралися майже у повному складі, щоб вирішити вкрай важливі питання, які стосуються не лише мешканців міста, а й без перебільшення – всього району.IMG_6286

Перед розглядом порядку денного депутати запропонували звернутися до Пологівського відділу поліції щодо посилення патрулювань правоохоронців у місті і забезпечення охорони правопорядку. Зокрема, обговорювали паркування автомобілів на тротуарах і т.д.

Найголовніші питання сесії – об’єднання громад і побудова басейну.IMG_6284

«Так» – першій петиції

Депутати прийняли рішення «Про підтримку петиції щодо побудови басейну для дітей і дорослих, людей з порушеннями рухового апарату та серцево-судинної і нервової систем». По-перше, депутати вітали те, що громадянська активність росте. До міської ради надійшла перша петиція від мешканки міста, в якій йдеться про побудову басейну. Депутати підтримали петицію, хоча й розуміють, що це справа на велику і тривалу перспективу та багатомільйонне фінансування.

Об’єднання відтермінують

Обранці вирішували, як діяти далі щодо об’єднання територіальних громад. Нагадаємо, міський голова отримав висновок від Запорізької обласної державної адміністрації щодо об’єднання. За ним до Пологівської ОТГ не можуть приєднатися громади Костянтинівської, Новоселівської і Федорівської сільських рад, хоч вони й надали згоду на це. Перепоною в цьому процесі стала відмова Пологівської сільської ради від об’єднання. За нормами закону, території об’єднаних громад повинні мати спільні межі. Тож в заручниках ситуації опинилися мешканці трьох великих сільських рад.

Депутати міської ради прийняли мудре і виважене рішення. Як зазначив міський голова Юрій Коноваленко, це рішення в інтересах мешканців всього району, адже саме зараз вирішується його подальша доля, і пологівці не можуть кинути ті території, які потребують підтримки. Тож депутати одноголосно прийняли рішення про те, що міський голова разом зі спільною робочою групою звернуться до сільських рад, які не дали згоду на об’єднання (це Пологівська, Тарасівська і Вербівська) та запропонують повторно провести громадські обговорення ініціативи щодо створення ОТГ. Тож ці громади ще мають шанс змінити свої рішення. Міська рада зробила крок вперед до збереження територіальної цілісності району, а не роздрібненості його. Як буде далі – покаже час.

Наталія Осипенко.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут