Пологівський відділ Токмацької місцевої прокуратури роз’яснює, в яких випадках тіло померлої людини направляється на судово-медичну експертизу

0
56

20 листопада 2012 року вступив в дію новий Кримінальний процесуальний кодекс України, яким запроваджено обов’язкову видачу тіла померлого лише з письмового дозволу прокурора і лише після проведення судово-медичної експертизи для встановлення причин смерті (ч. 4 ст. 238 КПК України). Такі нововведення викликали занепокоєння громадян, що видача тіла померлого для поховання має бюрократичний окрас.366396515

Пологівський відділ Токмацької місцевої прокуратури роз’яснює, що правила видачі тіла померлої людини принципово не змінилися, також додає,  що згідно норм нового КПК України дозвіл на видачу трупа надається лише прокурором, а не прокурором та слідчим, як це було раніше передбачено старим кримінально-процесуальним кодексом.

Слід зазначити, що у випадку, коли померлого виявлено за місцем проживання, у померлого відсутні ознаки насильницької смерті чи підозри на таку, покійному понад 60 років або він хворів, у зв’язку з чим перебував на диспансерному спостереженні – у  таких випадках судово-медична експертиза не проводиться.

Після проведення огляду за постановою слідчого або прокурора тіло померлого направляється для проведення судово-медичної експертизи. Працівники бюро судово-медичної експертизи проводять розтин трупа впродовж доби з моменту його надходження. Протягом трьох діб слідчому або прокурору, який направив тіло померлого для проведення експертизи, видається завірена копія лікарського свідоцтва про смерть. На підставі цієї копії, відповідно до висновку, чи була смерть насильницькою, чи ні, слідчий або закриває провадження, або продовжує розслідування за фактом вбивства.

Таким чином, обов’язковій судово-медичній експертизі з подальшим дозволом прокурора на видачу тіла підлягають трупи людей лише в разі, якщо: 1) виявлено ознаки насильницької смерті 2) смерть настала поза місцем проживання померлого; 3) особу померлого не встановлено; 4) людина віком до 60 років померла за відсутності медичних показань (диспансерного спостереження).

Після написання відповідної заяви та пред’явлення оригіналу лікарського свідоцтва про смерть, працівниками прокуратури в найкоротший термін видається дозвіл на видачу трупа.  При цьому, грошові кошти за видачу довідок – не сплачуються. Окрім того, надання будь-яких інших послуг на платній основі органами прокуратури діючим законодавством не передбачено та є кримінально або адміністративно караним діянням.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут