Petya: такий маленький, а скільки шкоди наробив у Пологах!

2
8

В Україні 27 червня була зафіксована великомасштабна кібератака, в результаті якої вірус-вимагач Petya паралізував роботу комп’ютерних мереж у банках, ЗМІ, торгових організаціях і так далі. Відчули кібератаку і в Пологах, деякі підприємства й досі не можуть оговтатись і повністю відновити роботу.1411080816_1

Український кібер сегмент піддався черговій атаці, на цей раз Ransomware шифрувальники Petya і Misha стали шифрувати комп’ютер великих українських підприємств, включаючи критичні об’єкти інфраструктури, такі як «Запоріжжяобленерго» і «Укренерго». Деякі сайти і сервіси відключали, щоб попередити зараження.

Перелік сайтів і держструктур, які постраждали від кібератаки, дуже великий. В ньому – «Ощадбанк», «ОТР банк», «Кредо банк», «Укрзалізниця», «Нова пошта», «Укрпошта», «Укртелеком», автозаправки, мобільні оператори і т.д. Кібератака прокотилася не лише в Україні, а й в інших країнах світу, але наймасовіший удар отримали українські ресурси. І це нокаут нашій кібербезпеці!

«Глобальна вірусна атака, яка вразила комп’ютерні системи сотень компанії по всьому світові, не мала критичного впливу на роботу основних систем «Ощадбанку», – з’явилося повідомлення на сайті банку. У Фейсбуці «Ощадбанк» намагався заспокоїти людей жартівливими повідомленнями на кшталт: «Друзі, ми тримаємо руку на пульсі, а Petyu за горло. Закінчили перевірку своїх систем та підтверджуємо, що вірус не пробрався до серця “Ощадбанку” і не набешкетував». А людей по всій країні цікавило, чи отримають вони зарплати вчасно, чи зможуть переказати кошти терміново.

У Пологах станом на 30 червня скористатися послугами банку майже неможливо. Він працює у консультаційному режимі, як і кілька днів одразу після хакерської атаки. Як повідомили нам у банку, касові операції поки що не здійснюють, але банкомати працюють справно. Поступово робота банку відновлюється.

На «Укрпошту» також була здійснена кібератака, внаслідок якої частина комп’ютерів та серверного програмного забезпечення підприємства були пошкоджені. У пологівських відділеннях зв’язку нині приймають платежі (комуналку можна там заплатити) і поштові відправлення, але в ручному режимі. Відстежити, де лист або посилка зараз неможливо. Поштовики чекають, поки налагодиться робота усіх систем.

На «Новій пошті» у Пологах вже налагодили роботу, відправлення приймають і видають без проблем. Підтверджують це пологівці, які сьогодні, 30 червня, через «Нову пошту» відправляли посилку.

За інформацією пологівських поліцейських, до поліції із заявою про хакерську атаку звернулися лише з одного пологівського підприємства, а саме з ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал».

Які збитки ця хакерська атака завдала, підприємства і установи порахують. Кіберполіцейські шукають тих, хто міг здійснити її.

Очевидно одне: ми не захищені у кіберпросторі і не готові до паралічу електронних систем. На жаль…

 

2 КОМЕНТАРІ

  1. Первый шаг – это нужно устанавливать лицензионные программы, за которые отвечает тот, кто их продаёт. Они находятся под контролем специалистов, которым платят за их талант большие деньги. У нас тоже есть такие спецы, но они работают на тех, кто знает цену ихним способностям. А мы хотим на шару всё это скачать с интернета , что бы сэкономить деньги. И вот результат! И как говорят эксперты, это первые цветочки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут